"Sözleşmeyi imzalamazsa para kazanamayacak, hepsi bu"

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, Kylian Mbappe'nin imaj haklarıyla ilgili sözleşmeyi imzalamamasının sorun yaratmayacağını belirtti. Graet, Zinedine Zidane'ın ise yeni sezonda Paris Saint Germain'le anlaşabileceğini söyledi.

NTV Spor 08.05.2022 - 11:50
"Sözleşmeyi imzalamazsa para kazanamayacak, hepsi bu"

Noel Le Graet, L'Equipe verdiği röportajda ve 'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fransa Federasyonu'nun milli takımda forma giyen oyunculara imaj haklarıyla ilgili imzalattığı sözleşmeyi imzalamayı reddeden Kylian Mbappe ile ilgili Graet, "Eğer Kylian bunu imzalamak istemezse para kazanamayacak, hepsi bu. Onu gerçekten seviyorum ve federasyona saygı duyduğunu düşünüyorum. Futbol, bireysel bir spor değil." ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Kylian Mbappe'nin avukatı Delphine Verheyden, mart ayında verdiği bir röportajda, Fransa Futbol Federasyonu'nun oyuncularla ilgili her şeye müdahale ettiğini belirtmişti.

Bu durumdan rahatsız olduklarını dile getiren Verheyden, "'na bir oyuncu ilk kez seçildiğinde yapması gereken ilk şeylerden biri, reklam haklarını milli takıma vermek. İmzalanan bu sözleşme, imza tarihinden itibaren geçerli olmaya başlıyor ve profesyonel kariyerinizin bitmesinden 5 yıl sonraya kadar geçerliliğini koruyor. Kylian için bu süre 40 yaşından sonraya kadar geçerli olabilir. Karşı çıktığımız konulardan birisi bu. Bu kadar uzun bir taahhüt gerçekçi değil." açıklamasında bulunmuştu.

"Zidane, 'nin başına geçebilir"

2022 Dünya Kupası'nın ardından Fransa Milli Takımı'yla sözleşmesi sona erecek 'ı takımda tutmak istediklerini vurgulayan Graet, Zinedine Zidane'ın milli takımın yeni teknik direktörü olma ihtimalinin zayıf olduğunu söyledi.

Graet açıklamasında, "Zidane, Madrid'de kalitesini ve nasıl bir antrenör olduğunu gösterdi. Eğer Didier ayrılmak isterse diğer opsiyonları değerlendireceğiz. Ancak Zidane ihtimali düşük. Paris Saint Germain'le anlaşabilir. Fransa Milli Takımı için görev yaparken başka bir takımı çalıştırmamanız gerekiyor. Didier'i takımda tutabilmek ve Dünya Kupası'nı kazanabilecek ortamı yaratabilmek için her şeyi yapacağız." dedi.

Sayfa Yükleniyor...