Steven Caulker alkol ve kumar bağımlılığını anlattı

Aytemiz Alanyaspor'un defans oyuncusu Steven Caulker, geçmiş dönemde yaşadığı alkol ve kumar bağımlılığını anlattı.

NTV Spor 31.10.2020 - 20:01
Son Güncelleme: 31.10.2020 - 20:10
Steven Caulker alkol ve kumar bağımlılığını anlattı

lideri 'da forma giyen Steven Caulker, kariyerinin başında yaşadığı zor günleri anlattı. BBC servisine konuşan 28 yaşındaki savunmacı, alkol ve kumar alışkanlıkları yaşadığı günleri korkunç olarak nitelendirdi.

"Bağımlılığımın neden olduğu iç acıyı gerçekten tarif edemem. Korkunç bir durumdu. 12 adımlı program sayesinde iyileştim ve buraya geldikten sonra kendimi buldum. Geriye dönüp baktığımda en sinir bozucu şey potansiyelimi asla gerçekleştiremememdi. Sahadaydım ve kapasitemin %50-60'ında oynuyordum. Şimdi çok daha fazlasını verebileceğimi hissediyorum."

21 yaşında Tottenham'da forma giyen birinin üzerinde çok fazla ilgi olduğunu dile getiren Caulker şöyle konuştu;

"Çok fazla bir ilgi ve olumsuz yorum yapan basın vardı, beni bir döngünün içine soktu. Aktif bağımlılık günlerine dönüp baktığımda eğitim seansına giriyor, dışarı çıkıp kumar oynuyor, içiyordum ve ertesi gün antrenmana dönüyordum. Pek çok insanı hayal kırıklığına uğrattığımı hissettim. Artık başkalarına yardım etmek için çok zaman ayırıyorum. Sadece futbolda değil, dünyada yapılacak çok şey olduğunu düşünüyorum, özellikle de corona virüsün olduğu bu zor zamanlarda. Sadece kimsenin bunu yaşamasını istemiyorum. Türkiye'de bir şans daha yakalayacak kadar şanslıydım. Hikayemi bilmedikleri Türkiye'ye adım attım."

Bu sezon Alanyaspor ile 7 maçta 1 gol ve 1 asist üreten kariyerinde daha önce Tottenham, Bristol City, Swansea, Cardiff City, Southampton, Liverpool, QPR ve Dundee formaları giydi.

Sayfa Yükleniyor...