"Süper Lig ertelensin" çağrısı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, basın toplantısıyla liglerin seyircisiz oynanacağını açıkladı. Futbol dünyasından kararın değişmesi yönünde açıklamalar geldi.

NTV Spor

17.03.2020 - 22:04 | Son Güncelleme: 18.03.2020 - 11:57

TFF Başkanı Nihat Özdemir, UEFA'yla yaptıkları toplantının ardından Süper Lig maçlarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynatılmasına karar verildiğini açıklarken TFF'nin bu kararının  değişmesi yönünde açıklamalar geldi. Futbol dünyasından karırın aksi yönünde açıklamalar geldi. 

İLK PAYLAŞIM MERT HAKAN YANDAŞ'TAN
Konuya dair ilk paylaşımı Demir Grup Sivasspor'un yıldızı Mert Hakan Yandaş yaptı. Başarılı futbolcu sosyal medya hesabından bu karara tepki gösterirken Oynadevam hashtag'iyle birlikte  "çünkü bizim bir ailemiz yok" ifadelerini kullandı.

YEKTA KURTULUŞ'TAN ÇAĞRI
Antalyaspor forması giyen Yekta Kurtuluş TFF'ye seslendi ve "Seyircisiz devam kararı alan büyüklerimizi bizimle beraber uçakla seyahat etmeye , antrenman öncesinde tesislerde tokalaşmaya ve maçlardan önce soyunma odasına davet ediyorum" ifadelerini yer verdi. 

KARIM HAFEZ: BİZİ VE AİLELERİMİZİ KORUYUN
BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Mısırlı sob beki Karim Hafez de sosyal medyadan bir paylaşım yaparak, "Liglerin devam ettirilmesi büyük bir risk yaşıyor. Lütfen bizi ve ailelerimizi koruyun" çağrısında bulundu. 

Bursaspor forması giyen eski Fenerbahçeli Selçuk Şahin ise sosyal medya hesabından devlet büyüklerine seslenerek, "Büyüklerimizin alacağı her türlü karara saygı duyarız. Ancak hiç bir spor olayı insan sağlığından önemli değildir. Bizim de ailelerimiz, çocuklarımız var. Tedirginliklerimiz var. Maçlara konsantre olma şansımız bu şartlarda çok zor. Ayrıca seyircisiz hiçbir maçın da keyfi yok. Avrupa'da bütün ligler ertelenmişken, bizim devam etmemiz düşündürücü. Bursaspor kaptanı olarak takım arkadaşlardım adına liglere devam kararının tekrar gözden geçirilmesini rica ediyorum" açıklamasını yaptı. 

OLCAY ŞAHAN: BİZİM DE AİLEMİZ OLDUĞU UNUTULMASINYukatel denizlispor forması giyen Olcay Şahan ise, "Biz futbolcular deplasmana gitmek için havaalanlarını kullanacağız, otellerde konaklayacağız ve maçlara çıkacağız. Mecburen işimiz gereği temas kurmak zorunda kalacağız. En zor durumlarda bile işimizi her zaman yapacağız ancak bizimde ailemiz olduğu unutulmasın..." ifadelerini kullandı. 

MENSAH: GERÇEKTEN BİZİ ÖNEMSİYORLAR MI?
Ligin ertelenmesini isteyen isimlerden biri de Kayserisporlu Bernard Mensah oldu. Ganalı oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dünyada en önemli şey yaşamdır.Bu çok ciddi bir şey ve hala devam etmekte ısrar ediyorlar" ifadeleriyle birlikte "Gerçekten bizi önemsiyorlar mı?" sorusunu sordu. 

ELEŞTİREN İLK BAŞKAN BERNA GÖZBAŞI
Süper Lig kulüpleri arasında başkanlar düzeyinde ilk eleştiri ise Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'dan geldi. Es Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in maçların nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak devam edeceğini açıklaması üzerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi ve "Koronavirüs tehdidi çok ciddi aşamadayken çok sayıda ülkede olduğu gibi ülkemizde de maçların ertelenmesi gerektiği kanısındayım. #EvdeKal derken unutmayalım; futbolcusundan, top toplayıcı çocuğa kadar herkes can" ifadelerini kullandı.

ERTELENEN LİGLER?
Avrupa'da İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Portekiz, Hollanda, Belçika, Avusturya, Danimarka, Macaristan, Rusya, Azerbaycan ve Ukrayna'da ligler ertelendi. Avrupa'da liglerin ertelenmediği tek lig Türkiye Süper Lig'i kaldı. 

Sayfa Yükleniyor...