Süper Lig | İstanbulspor Teknik Direktörü Fatih Tekke: Neticede bir puan aldık, abartmaya gerek yok

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında konuk olduğu Fenerbahçe ile 3-3 berabere kalan İstanbulspor'da teknik direktör Fatih Tekke, rakibin kenardan oynamasına müsaade ettiklerini ve sonrasında risk alıp alan baskısı yaparak bir puana kavuştuklarını söyledi.

NTV Spor 25.04.2023 - 00:09
Süper Lig | İstanbulspor Teknik Direktörü Fatih Tekke: Neticede bir puan aldık, abartmaya gerek yok

Ülker Stadı'ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan genç teknik adam, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Hafta içi çalıştığımızda, 'nin hemen hemen tüm ataklarında kenar hücumlarında, yetenekli oyuncularıyla gol bulmaya çalışan, artı direkt hücumlarda ve dönen toplarda etkili olmaya çalışan bir takım olduğunu biliyorduk. Kenardan oynamasına müsaade ettik bugün. Attıkları ilk gol bizim hatamızdan oldu. İkinci yarı 2-0'dan sonra oyunun bir bölümünde, kırılma noktası olabilir, Eze'nin kendi başına penaltı alması bizi maça tutundurdu. Bu da önemliydi. Sonra risk alarak alan baskısı yaptık, karşılığını bulduk. Özellikle bir iki tane pozisyon var, ikinci yarıysa çok fazla yok, bir iki tane var. Kadıköy'de, bu ambiyansta, bu durumda ancak bu kadar pozisyon yakalayabilirdik. Bunların bugün üç tanesi gol oldu. Başka maçlarda çok pozisyonlara girdik daha az attık bugün böyle oldu. Neticede bir puan aldık, abartmaya gerek yok."

"Bizim için her maç önemli." diyen Tekke, şu ifadeleri kullandı:

"Giresun'la maçımız var. Rakibimiz güçlü ve coşkulu bir takım. Bu maçın önemli bir değeri var bir puan olarak. Onun dışında bir an önce dönüp Giresun maçına hazırlanmamız lazım. Oyuncularıma, giren-çıkan herkese teşekkür ederim. Bence hak ettik puanı. olarak lige renk kattığımız, iyi şeyler yaptığımız, planlı oynadığımızı düşünüyorum. Hatta belki de ilk kez bir formasyon üzerinde iki şekilde oynadık. Tekrarlarımızla her formasyona dönebilen bir takımız normalde. Çok çalıştık. Oyuncuları tebrik ederim, Fenerbahçe'yi de tebrik ederim."

- "Fenerbahçe bu kadar az pozisyon belki de bir bize buldu net olarak"

"Fenerbahçe'nin kenardan oynadığını bildiğim için bunun üzerine analiz yaptık." diyen Tekke, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sıkıştırmamıza rağmen yine etkili oldu Fenerbahçe. Attıkları goller çok fazla beklediğimiz goller değildi açıkçası. Oyunun bir bölümünde ön alan baskısı yaptık değişikliklerden sonra. Baskıda başarılı olduk diye düşünüyorum. Ama değişiklikler de değerli. Topalli'nin girdikten sonra yaptıkları, Eze'nin maça bizi döndürmesi, Emir'in asisti önemliydi. Ama totalde Fenerbahçe bu kadar az pozisyon belki de bir bize buldu net olarak. Özellikle böyle bir ambiyansta topu rakibe bırakan bir taraf olarak söylüyorum bunu. Ama neticesinde bir puan. Üç puan olabilir miydi? Bu beklenti vardı ama cüzi bir şeydi bu."

Hakemle ilgili daha önce olduğu gibi konuşmayacağını söyleyen , Fenerbahçe'nin faul gerekçesiyle sayılmayan golüyle ilgili, "Pozisyonu tekrardan görmem lazım. Kurallarda kabul etmediğim şeyler de var. Vurduktan sonra mı temas var önce mi var bilmek lazım. Bir çok pozisyon oluyor böyle. Oyuncu topa vurduktan sonra bir temasın olması biraz daha doğru değerlendirilmeli. içindekiler bunu detaylı değerlendirmeli. Ne söylesem yanlış konuşurum. Ama kaleciye temas yoksa gol olmalı. Benim görüşüm bu." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...