Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica: Önümüzdeki yıl için yapacaklarımızı artık çok net biliyoruz

Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, Başakşehir karşısında iyi bir mücadele gösterdiklerini belirtti. Bjelica ayrıca, "45 günlük süreçte takımı tanıma fırsatı bulduk. Önümüzdeki yıl için yapacaklarımızı artık çok net biliyoruz." açıklamasında bulundu.

Batuhan Özokan - NTV Spor 06.06.2023 - 22:57
Son Güncelleme: 07.06.2023 - 00:40
Süper Lig | Nenad Bjelica: Önümüzdeki yıl için yapacaklarımızı artık çok net biliyoruz

'in son haftasında , Medipol Başakşehir'e konuk oldu.

Bordo-mavililer sahadan 3-1'lik yenilgiyle ayrıldı ve sezonu mağlubiyetle tamamladı.

Karşılaşmanın ardından Trabzonspor Teknik Direktörü  mücadeleyi değerlendirirken yeni sezona ilişkin açıklamalarda bulundu.

90 dakikayı değerlendirerek sözlerine başlayan Nenad Bjelica, "Öncelikle Başakşehir'i tebrik ederek başlamak istiyorum aldıkları galibiyetten ötürü. Kendi açımızdan iyi bir mücadele gösterdiğimizi düşünüyorum. 80. dakikaya kadar iki tarafa da gidebilecek bir maç vardı. O dakikaya kadar iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Yaklaşık 13 tane oyuncumuz bizimle değildi bugün. İlk kez oynayan oyuncularımız vardı. Onların ortaya koyduğu oyun nedeniyle onlarla gurur duyuyorum. Rakibininiz Başakşehir olduğunu düşündüğünüzde o dakikaya kadar iyi bir direnç gösterdiğimizi söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

"Önümüzdeki yıl için yapacaklarımız artık çok net biliyoruz"

Bu sezon ve yeni sezona ilişkin ise Bjelica şunları söyledi, "Sezon başında konulan hedeflerin belki de kaybedildiği bir dönemde takımı alabilmek bizim için kolay olmadı. Geldiğimiz günden beri yaklaşık 45 gün geçti. İlk hedefimiz enerjiyi değiştirebilmekti. Daha iyi bir enerji ortaya koyabilmekti. Bunu yapabildiğimizi düşünüyorum birkaç maç hariç. Takımın her gün daha iyi bir duruş gösterdiğini söyleyebilirim. 45 günlük süreçte takımı tanıma fırsatı bulduk. Önümüzdeki yıl için yapacaklarımızı artık çok net biliyoruz." dedi.

"Son üç maçı kazandığımızda neler yapabileceğimizi gösterdik"

Bir sonraki sezon için düşüncesi ve taraftara ne vadettiği sorulan Bjelica, "Taraftarlarımıza iyi mücadele, iyi enerji, iyi sözünü verebilirim. Sahaya her maçı kazanmak için çıkacak bir takım sözünü verebilirim. Bunu bekleyebilirler bizden. Son üç maçı kazandığımızda neler yapabileceğimizi gösterdik. Genç oyuncular fırsatı iyi değerlendirdi, gelecek adına olumlu mesajlar verdi. Genel itibariyle bu kulübün geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim. Önümüzdeki yıl itibariye bu takımdan söz edileceğini düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Türkiye'de yaşadığı tecrübelerden de bahseden Nenad Bjelica, sözlerini şöyle bitirdi, "Geldiğimiz süreçte ligi tanıma, takımları, rakiplerimizi, ambiyansı tanıma fırsatı bulduk. İhtiyaçlarımızı gördük. Neler yapmamız gerektiğini gördük. Haziranda gelsek belki göremeyecek, zaman kaybedecektik. Bizim adımıza önemli bir fırsat bence. Geldiğimden itibaren onlardan neler beklediğimi, onların benden neler beklediğini oyuncularım iyi anladı, beni tanıdılar diye düşünüyorum. Neler beklediğimi daha iyi biliyorlar. Bir buçuk aylık süreçte bunları söyleyebilirim. Bu sezon 8 maç yaptık ama önümüzdeki sezon daha çok maç yapıp kazanma fırsatı yakalayacağız."

Sayfa Yükleniyor...