Spor Toto Süper Lig | Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Yediğimiz gollerde çok fazla hata yaptık

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında yenilen gollerde basit hatalar yaptıklarını söyledi. Çalımbay, "Çok hatalar yaptık. Yediğimiz gollerde çok fazla hata yaptık. Bu kadarını beklemiyordum." dedi.

NTV Spor 29.04.2023 - 21:39
Son Güncelleme: 29.04.2023 - 23:15
Süper Lig | Rıza Çalımbay: Yediğimiz gollerde çok fazla hata yaptık

Spor Toto 'de evinde Fenerbahçe'ye 3-1 mağlup oldu.

Karşılaşmanın ardından Sivasspor Teknik Direktörü mücadeleyi değerlendirdi.

90 dakikayla ilgili sözlerine başlayan Çalımbay, "Aslında çok iyi başladık. Pozisyon bile vermedik. Çok kötü goller yedik. Valencia'nın pozisyonunda kaleci sakatlandı, ağrısı olduğu halde oynadı. Çıkması gerekiyordu. Çıkmadı devam etti. Çok hatalar yaptık. Yediğimiz gollerde çok fazla hata yaptık. Bu kadarını beklemiyordum. 1-0 ve 2-0'ı telefi edebilirdik. İkinci yarı tek kale maç oldu. Şansları değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.

Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'yle oynayacakları ilk maça ilişkin ise Rıza Çalımbay şunları söyledi, "Bugün bizim en çok üzüldüğümüz şey inanılmaz bir top kaybıyla oynamamız oldu. İstediğimiz oyunu bir türlü tutturamadık. Kupadaki maç önemli. İyi bir avantaj yakalamak istiyoruz."

"Tek düşündüğümüz kupa maçı"

Çalımbay, ikinci yarıda Fenerbahçe'nin 10 kişi kalmasının ardından avantaj yakaladıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti, "İkinci yarı tek kale oynadık ama girdiğimiz pozisyonları veya son paslarımızda dikkatli olamadık. Bunları yaparsanız, böyle basit goller yerseniz mağlubiyet normal. Yani yapacak bir şey yok, onun için kendi adıma beklediğim oyunun çok çok altında bir oyun oynadık. Söyleyecek bir şey bulamıyoruz bununla ilgili, yapacak bir şey yok. Şu anda tek yapacağımız şey üç gün sonra oynayacağımız kupa maçı, tek düşündüğümüz o."

Rakipleriyle yaptıkları lig maçının her iki takım için de final maçı niteliğinde olduğuna dikkati çeken Çalımbay, "Bizim de bir düzlüğe çıkmamız gerekiyordu ki net şekilde ki kupaya rahat çıkalım. Oyuncularıma net bir şekilde bunu anlattım. Bu maç bizim için çok önemliydi, kupa maçından daha önemliydi. Bizim beklediğimiz şekilde final maçı şeklinde oynayamadık." değerlendirmesinde bulundu."

"Yoksa Fenerbahçe'nin öyle büyük bir baskı kurduğu yoktu"

Fenerbahçe'nin ikinci yarı kalelerine gelemediğini anlatan Çalımbay, "Zaten biz gol yemeden önce de iyi oynadık. Bazı bireysel hatalarımız oldu, bazı arkadaşlarımız gereksiz yere topla oynadılar. Yoksa Fenerbahçe'nin öyle büyük bir baskı kurduğu yoktu." şeklinde konuştu.

Kaleci Ali Şaşal Vural'ın sakatlanmasına rağmen oyunu terk etmediğini ve sakat sakat mücadele ettiğini belirten Çalımbay, bu oyuncunun kupa maçında oynama ihtimalinin olmadığını söyledi

Sayfa Yükleniyor...