"Şüphe duyulursa ayrılmamak!.. Aptalca..."

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, kulübü ileriye götürme yeteneğinden şüphe duyması halinde Liverpool'dan ayrılmamasının "aptalca" olacağını söyledi.

NTV Spor 03.10.2022 - 16:20
"Şüphe duyulursa ayrılmamak!.. Aptalca..."
AP

'un başına Ekim 2015'te gelen , İngiliz ekibiyle 400 maça çıktı ve 2026’ya kadar sözleşmesi devam ediyor. Bu sezona ise Kırmızılar, kötü bir başlangıç yaptı. Liverpool ile lider Arsenal arasındaki puan farkı 8 hafta sonunda 11'e çıktı.

Alman teknik direktör Kloop, Şampiyonlar Ligi, Premier Lig, FA Kupası ve Dünya Kulüpler Kupası kupaları ile Anfield'da yedi unutulmaz yıl geçirdi. Merseyside'daki sözleşmesini 2026'ya kadar uzattı, ancak bu sezona beklentilerin uzağında bir başlangıç yapılması Kırmızılar'ın yakın tarihindeki ışıltılı bir dönemin kapanıp kapanmadığına dair sorulara yol açtı.

‘’SAÇMALIK OLUR’’
Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, bu sezonu Sky Deutschland'a değerlendirirken, “Her zaman burada kalmak istediğimi biliyordum. Burada %100 hala doğru yerde olduğumu düşünüyorum. Eğer değilsem, o zaman bitirmek zorundayım. Bitirmemem saçmalık olur. Ama olaya dahil olan herkes böyle şeyler görmez” dedi.

Klopp, Liverpool ile son anlaşmayı nisan ayında yaptı ve Premier Lig ile olan önceki anlaşmasının sonuna iki yıl daha eklendi.

KLOPP'UN ROTASI NASIL?
Beklenti, Liverpool teknik direktörünün takımı daha iyi yerlere götürmesi ve devam etmesi yönünde. Ancak, Liverpool bu sezon İngiltere'de ve Avrupa'da beklemediği puanlar kaybetti.

Sayfa Yükleniyor...