"Takımlarımızın gelirleri az, giderleri çok olduğu için..."

Anadolu kulüplerinin sorunları Diyarbakır'da tartışıldı.

NTV Spor

23.01.2018 - 21:21

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Nihat Özdemir, "Takımlarımızın gelirleri az, giderleri çok olduğu için bazı kişilerin idaresine mahkum olmaktan başka bir yere gidemiyor." dedi.

Güneydoğu Spor Yazarları Derneğinin düzenlediği (GSYD) "Anadolu kulüplerinin kurumsal yönetim, kalıcı gelir kaynakları, altyapı sorunları ve çözüm önerileri" panelinde konuşan Özdemir, kulüplerin kurumsallaşamaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını söyledi.

"TFF KULÜPLERİN GELİŞMESİ İÇİN HER TÜRLÜ İMKANI SUNUYOR"
Kurumsallaşmayla beraber sportif başarının da geleceğini işaret eden Özdemir, "Takımlarımızın gelirleri az, giderleri çok olduğu için bazı kişilerin idaresine mahkum olmaktan başka bir yere gidemiyorlar. TFF kulüplerin gelişmesi için her türlü imkanı sunuyor. Limak Holding olarak spora her türlü desteği sağlıyoruz. Hem Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da hem de batıda iş yaptığımız yerlerdeki kulüplere destek veriyoruz. Böyle olunca gücümüz dağılıyor fazla destek olamamış oluyoruz." dedi.

YANAL: "BAŞARI KRİTERİ SADECE ŞAMPİYONLUK OLMAMALI"
Teknik direktör Ersun Yanal ise, Türkiye liglerindeki futbolcuların yaş ortalamasının Avrupa liglerinden yüksek olduğunu işaret ederek, "Burada amacım ligi kötülemek değil, bir sonuç çıkarmak. Planlı bir şekilde doğru teşhisler koyup, hastalığı doğru bir şekilde tedavi edelim. Başarı kriteri sadece şampiyonluk olmamalı. Bunun yolu da oyuncu yetiştirmek olmalı. O zaman kalıcı başarı gelir." ifadelerini kullandı.

Panele, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan ile çok sayıda kulüp temsilcisi de katıldı.

Sayfa Yükleniyor...