Fikret Orman: Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer gündemine dair açıklamalarda bulundu. Talisca'nın ayrılışına değinen Orman, Manuel Fernandes için açık kapı bıraktı.

NTV Spor 13.06.2018 - 21:34
"Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş"

Başkanı , beIN Sports Haber'e verdiği röportajda transferle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Orman, Oğuzhan Özyakup ile yeni sözleşmenin imzalandığını kaydederken, 'in geri dönüşü için de yeşil ışık yaktı. Başkan ayrıca, Talisca'nın parayı hayatının merkezine koyduğu için Çin'e gittiğini kaydetti.

Fikret Orman ayrıca ve hakkında da konuştu.

"HAYATI PARA ÜZERİNE KURULMUŞ"
"Talisca'nın gitmesi beni şaşırtmadı. Bildiğim bir konu. Senin bonservisini alacağız dedik, kalmak istemiyorum dedi. Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş. Çok para oryantali bir çocuk. Devre arasında da bize teklif geldi. Şampiyonluk yarışında olduğumuz için vermek istemedik. Ben hangi kulübe gideceğini de biliyordum. Oyuncu, Şenol Güneş'e İngiltere'ye gideceğini söylemiş ama kendisi de Çin'e gideceğini biliyordu. 6.5 milyon Euro alacak orada yılda."

"Talisca'yı alalım, para toplayalım başkanım diye hashtag çıkarttılar. İnsanlar bunu görüyor da biz göremiyor muyuz? İnsanlarda akıl varda, bizde yok mu? Oyuncuları fazla abartıyoruz. Messi kramponunu taşıyacak sanıyorlar. Beşiktaş'ın değerini buradayken bilecekler." 

"OĞUZHAN İLE İMZALADIK"
"Oğuzhan'ın sözleşmesini imzaladık. Fatih'in de imzaladık. Yakında KAP'a bildiririz. Önceliğimiz ofansif orta saha transferi olacak. Bir oyuncu bekliyor. Oğuzhan'ın geçen seneki performansından memnun değildik, daha fazlasını istiyoruz. Manuel Fernandes Beşiktaş'a geri gelmek istiyor. Ben Manuel'e biraz kırgınım. Gidiş şekli iyi değildi. Mali koşullara bakmak ve Şenol hocanın görüşüne bakmak lazım. Geri dönüşü sevmem ama futbolcu, Quaresma'da olduğu gibi hatasının farkındaysa ikinci şans vermek lazım. Fernandes, Beşiktaş'ın sembol isimlerinden birisidir. Taraftarın da bir beklentisi var. Oturup konuşmak lazım."

EMRE AKBABA DENİZ TÜRÜÇ
"Özellikle yerli ve genç futbolculara ağırlık verdi. Emre Akbaba ve Deniz Türüç önemli oyuncular ama kulüplerin beklentilerinden dolayı gündemimizde değil. Dünya futbolunun yaşı da çok ilerledi artık."

"DEMBA BA HAKLI YANİ"
"Forvet mevkiinde çıta her sene daha yukarı çıkıyor. Demba Ba, Mario Gomez, Aboubakar, Cenk... Bu sene olmadı malesef. İstediğimiz gol rakamlarına ulaşamadık. Vagner Love'ı gol kralı olarak aldık, 2 gol atabildi. Önümüzdeki sezon için forvete takviye planımız var. Elimizdeki forvetlerin sözleşmeleri de var. Gelen teklif olursa değerlendiririz."

"Demba Ba'ya teklif ettiğimiz miktarın 3 katını Çin'den aldı. Çok sevdiğimiz bir çocuktur Demba. Kendisine Göztepe'de çok ayıp edildi. Göztepe'ye giderken de bizim onayımızla gitti zaten. Tamer orada, daha iyi sezon geçirsin diye oraya gitmesine olur verdik. Konyaspor'da istiyordu ama Göztepe'nin daha iyi olacağını düşündük. Demba Ba'ya kontrat önerdik ama Çin'den gelen teklif çok yüksekti. Futbol kariyerinin sonlarına gelen Demba haklı yani."

BURAK YILMAZ İDDİALARI
"Burak, Trabzonspor'un oyuncusu. Bildiğim kadarıyla Trabzonspor onun için bir bonservis ödedi ve öyle aldı. İyi bir kontratı var. Biz Burak ile transfer yapma durumuna gelmedik. İyi bir Beşiktaşlı, kendisini çok severim diye değerlendirdim. Beşiktaş başkanı iken görevlerimden birisi de Beşiktaşlılara sahip çıkmaktır. Burak iyi bir Beşiktaşlıdır. Trabzonspor Başkanı Ahmet Bey benim dostumdur. Ama detaylı bir konuşma yapmadık. Trabzonspor bizim dost kulübümüzdür. Trabzonspor ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemdeyken onlara zorluk çıkartmayız. Gönül ilişkilerimiz de var. Burak'ı transfer gözüyle bakmıyorum, Beşiktaşlı gözüyle bakıyorum."

Sayfa Yükleniyor...