Taraftarlar arasında arbede: 1'i ağır 3 kişi yaralandı

Şampiyonlar Ligi'ndeki Milan-PSG maçı öncesi iki takım taraftarları birbirine girdi. Çıkan arbedede 1 PSG taraftarı ağır, 2 güvenlik görevlisi de hafif yaralandı.

Haber Merkezi - NTV Spor 07.11.2023 - 13:55
Taraftarlar arasında arbede: 1'i ağır 3 kişi yaralandı

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Milano'nun Navigli semtinde dün akşam çıkan olaylarda iki takım taraftarları karşı karşıya geldi.

Yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu, Navigli'de bulunan Fransız taraftarları meşaleler ve sis bombalarıyla karşıladı ve daha sonra taraflar arasında arbede çıktı.

3 KİŞİ YARALANDI

Kentte savaş ve çatışma görüntülerinin ortaya çıkmasına yol açan olaylarda, bir Fransız taraftar ağır, 2 güvenlik görevlisi de hafif şekilde yaralandı.

İtalyan güvenlik güçlerinin, 73 Fransız taraftarı gözaltına aldığı, Milan taraftarlarının ise ara sokaklardan kaçtığı aktarıldı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HABERLERİ

Ayrıca gece saatlerinde yine taraftarlarının, Milano'nun "Çin Mahallesi" olarak anılan Via Paolo Sarpi Caddesi'nde de 10 kadar Çin vatandaşıyla tartıştığı, olaya polisin müdahale ettiği kaydedildi.

UEFA F Grubu'nda Milan, bu akşam San Siro Stadı'nda PSG'yi TSİ 23.00'te ağırlayacak. İki ekip arasında Paris'te 25 Ekim'de oynanan maçı, PSG 3-0 kazanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...