"Tarihe kötü bir şekilde geçeceklerini söyledim"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Samandıra Ziyareti ve takımın son durumuyla ilgili konuştu. Koç, Alanyaspor maçındaki futbolu hayatında ilk kez gördüğünü söylerken, "En çok mahcup olduğum kişiler de çocuklar. Oyunculara bu şekilde giderse tarihe kötü bir şekilde geçeceklerini söyledim" dedi.

NTV Spor 23.04.2019 - 16:05 | Son Güncelleme: 23.04.2019 - 16:20

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde düzenlenen 23 Nisan töreninde konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, çocuklara yönelik mesajında, "Ülkemizin, vatanımızın, milletimizin kıymetini bilelim. Çocuklarımıza vicdanlı olmayı, merhametli olmayı öğretelim" dedi.

Sezonun iyi gitmediğini uvurgulayan Koç, "En çok mahcup olduğum kişiler de çocuklar. Umutları kırıldı. Sağolsun onlar da hala inançlarını kaybetmedi. Kredi veriyorlar. İnşallah gelecek sezon onların arzularını, beklentilerini yerine getireceğiz. Esirgemedikleri destekleri için teşekkür ediyorum." sözleriyle umutlu mesaj verdi.

Samandıra'da teknik heyeti ziyaretiyle ilgili de açıklama yapan Ali Koç, "Sezon zaten kötü gidiyordu. Benim Samandıra'ya gitmem olağandışı bir durum değil, ilk defa gitmiyorum. Bu sezon ilk defa yenilmiyoruz. Yenildiğimiz için Samandıra'ya gitmedim. Fenerbahçe'ye yakışmayan bir şekilde yenildiğimiz için Samandıray'a gittim. 7 yaşımdan beri maçlara gidiyorum, 45 senedir.  Ama Alanyaspor maçının 2. yarısındaki futbolu ilk defa görüyorum. Arkadaşlarla dertleşmeye, onlara inandığımızı söylemeye, sonuçta sahaya çıkıp oynayacaklar onlar. Futbolcuların bu camiaya borçları var. Kalan 5 maçta ellerinden geleni yapmalarını, tam bir takım olarak sezonu iyi bir şekilde kapatmalarını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Futbolculara "Bu şekilde giderse tarihe kötü bir şekilde geçeceklerini söyledim." dediğini aktaran Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Bundan kurtulmak için şansları olduğunu ifade ettim. Kesinlikle bir ceza yok. Tamamen destek olmaya, güven ve destek vermeye gittim. Hocamızla da dertleştik. Gazetelerde yazdığı gibi ultimatom gibi şeyler yok. Zaten benim tarzım da değil. Her şeyin yeri ve zamanı var. Zamanı geldiğinde gerektiği şekilde bunlar konuşulur. Şu anda başkanından, hocasından,sportif direktöründen, çimlere bakanına kadar herkesin tek amacı kalan beş haftayı layıkıyla bitirmek " açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...