Tarihi forma göklerde! A Milli Takım'ın uçağı hazır

Türk Hava Yolları’nın 19 Mayıs’a özel olarak hazırladığı “Tarihi Forma” göklerle buluştu. Airbus A330-303 tipi ve TC-LND tescilli uçak yeni görünümüyle Türkiye A Milli Takımı’nı Avrupa’ya taşıyacak.

NTV Spor 31.05.2021 - 20:00
Tarihi forma göklerde! A Milli Takım'ın uçağı hazır

Türk Hava Yolları’nın 19 Mayıs’a özel olarak hazırladığı “Tarihi Forma” göklerle buluştu.

Airbus A330-303 tipi ve TC-LND tescilli uçak yeni görünümüyle Türkiye A Milli Takımı’nı Avrupa’ya taşıyacak.

A Milli Takımı 2 Haziran’da Antalya’dan Almanya kampına taşıyacak uçak, 11 Haziran’da oynancak İtalya’ya maçı yolculuğunda da ay yıldızlı ekibi İtalya’ya ulaştıracak.

tarihiforma.com adresi üzerinden ad-soyad bilgilerini ileten herkesin ismi, Türkiye A Milli Takımı’nın Avrupa Futbol Şampiyonası seyahatlerinde de kullanacağı uçağın üst kısmında yer alan kırmızı formasında yerini aldı.

Uçağın her iki yanında yer alan beyaz A Milli Takım formasında ise Milli Takım futbolcuları ile Şenol Güneş’in isimleri yer alıyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Tüm Türkiye’nin isimleriyle oluşturduğumuz Tarihi Forma, Milli Takım uçağımızda yerini aldı. Ülkemizin Milli Bayrak Taşıyıcı Havayolu olarak sporun her alanında olduğu gibi UEFA EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasında da Milli Takımımızla beraberiz.” dedi.

Uçağa uygulanan sticker işlemi ile kanadın üzerindeki gövdeye geçiş panellerini boyama işlemleri 5 günde tamamlandı. Boyama işleminde yer alan yaklaşık 30 kişilik teknik ekip, sürecin zamanında tamamlanması için büyük çaba sarf etti.

Sayfa Yükleniyor...