Tepkiler Liverpool'a geri adım attırdı

İngiltere Premier League lideri Liverpool, ücretsiz izin kararından tepkiler üzerine vazgeçti...

NTV Spor

06.04.2020 - 21:19 | Son Güncelleme: 07.04.2020 - 12:05
Fotoğraf: Arşiv

Liverpool, yaklaşık 200 çalışanı ücretsiz izne çıkarma kararından döndü. Kırmızılar, tepkiler üzerine özür diledi ve karardan vazgeçildiğini açıkladı.

Premier League lideri, corona virüs salgını nedeniyle çalışanların cumartesi günü izne çıkarıldığını duyurdu. İngiliz ekibi hükümetin izne çıkarılanların maaşının yüzde 80'inin 2 bin 500 sterlin'e kadar olan kısmını ödeyeceğini açıklamasının ardından Liverpool, çalışanların kayba uğramayacağını açıkladı. Ancak Kırmızılar'ın bu açıklaması tepki çekti.

Bir çok eski oyuncu ve taraftar grupları Liverpool'u kulüp değerlerine aykırı bir şekilde davranmakla suçlarken; yönetim geri adım attı.

CEO Peter Moore kulüp internet sitesinden yaptığı açıklamada hata yaptıklarını dile getirirken "Amacımız, işçi çıkarma veya maaş indirimine gitmeden kulüp personelinin işlerini korumayı sağlamaktı. Geçen hafta yanlış sonuca vardığımıza inanıyoruz ve gerçekten üzgünüz" ifadelerini kullandı. 

Moore, ücretsiz izin uygulaması yerine başka alternatifler üzerinde çalışacaklarını vurguladı.

Premier Lig'de daha önce Newcastle United, Tottenham, Bournemouth ve Norwich City de bazı çalışanlarını ücretsiz izne göndereceğini açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...