Terim'den 11'e neşter!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016'da bu akşam oynanacak Çek Cumhuriyeti maçında farklı bir 11'i sahaya sürmeye hazırlanıyor. Terim, son yapılan taktik antrenmanda farklı kadro denemeleri yaptı.

NTV Spor 20.06.2016 - 14:33

Euro 2016 (d) grubundaki son maçında Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak A Milli Takım, hazırlıklarına devam etti. Marsilya'da yapılan antrenmanda, futbol direktörü Fatih Terim'in farklı kadro tercihleri üzerinde durdu.

Hırvatistan ve İspanya mağlubiyetleri sonrası ilk 11'ni değiştirmeye hazırlanan Terim, Volkan'ın kalede yer aldığın kadronun defans hattında Şener, Ahmet, Semih ve İsmail'i görevlendirdi. Orta sahada Hakan Balta, Selçuk, hücumda Emre, Ozan, Hakan Çalhanoğlu, forvette İse Cenk yer aldı.

Diğer takımın kalesini Onur korurken, Gökhan, Mehmet Toal ve Caner savunma hattını oluşturdu. Kadroda başka stoper olmadığı için yardımcı antrenörlerden Tuncay Şanlı defansı tamamlayan 4. İsimdi. Yunus ve Oğuzhan'lı orta sahanın önünde Volkan, Arda, Olcay görev yaparken, forvette Burak oynadı.
Terim maç öncesi Lens'de yapılacak son çalışmada ilk 11'ni netleştirecek.

Bir önceki antrenmanda sağ diz iç yan bağında zorlanma meydana gelen, Nuri Şahin son çalışmada yer almadı. Nuri'nin durumu maç öncesi yapılacak antrenmanda kesinleşecek. Öte yandan Fatih Terim'in çalışmaya çok fazla müdahele etmemesi dikkat çekti. Daha önceki antrenmanlarında oyuncularını sıksık uyaran Terim, son antrenmanda genelikle sessiz kalmayı tercih etti.

Sayfa Yükleniyor...