TFF açıkladı: Süper Lig'de yayın ihalesi ne zaman belli olacak?

Süper Lig'de yayın ihalesiyle ilgili görüşmeler devam edecek. Taraflar Perşembe günü saat 14.00'te Riva'da bir toplantı daha yapacak. İhalenin sonucu 28 Şubat Pazartesi gününe kaldı.

NTV Spor 21.02.2022 - 14:45
Son Güncelleme: 21.02.2022 - 15:44
TFF açıkladı: Süper Lig'de yayın ihalesi ne zaman belli olacak?

ve 1. Lig'de yayın ihalesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Yayın kuruluşlarının tekliflerini değerlendirmeye alan Türkiye Federasyonu'nun kararı bugün vermesi bekleniyordu fakat toplantıdan sonuç çıkmadı.

Komisyon yeniden toplanacak

Ancak yayın ihalesiyle ilgili görüşmelerin devamına karar verildi. İhale komisyonu Perşembe günü ilk olarak Kulüpler Birliği ile bir araya gelecek. Ardından 14.00’te en yüksek teklifi veren iki firmanın temsilcileri ile pazarlık masasına oturulacak. Süper Lig ve TFF 1.Lig’in yeni yayıncıları ise 28 Şubat Pazartesi günü belli olacak.

14 Şubat Pazartesi günü yapılan ilk teklifleri düşük bulan komisyon, beIN SPORTS ve Saran Medya'ya ek süre vermişti. İki kuruluş son tekliflerini 18 Şubat Cuma günü TFF'ye iletmişti.

TFF'den ihale süreciyle ilgili açıklama

TFF'den konuyla ilgili bir açıklama geldi ve nihai kararın 28 Şubat Pazartesi günü verileceği belirtildi.

"Bilindiği üzere, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını kapsayan TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak; 14 Şubat’ta gerçekleşen ve ilk tekliflerin açıldığı toplantısında, 14 firmadan gelen 15 farklı teklif incelenmiş ve yapılan değerlendirme sonrasında, teklif veren firmaların eksikliklerini tamamlaması ve tekliflerini revize etmesi için 18 Şubat 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar ek süre tanınmıştır.    

Mevcut katılımcılardan; toplam 12 adet revize teklif, Yayın İhale Komisyonuna sunulmuş ve revize teklifler değerlendirilmiştir. 

Komisyonun bir sonraki toplantısı, 24 Şubat 2022 Perşembe günü yapılacak olup, yayın ihalesine ilişkin nihai karar, 28 Şubat 2022 Pazartesi günü yapılacak toplantıda verilecektir. "

Sayfa Yükleniyor...