EURO 2024 Elemeleri | TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: 3 puanla başlamak son derece önemliydi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 Elemeleri'ne galibiyetle başlamanın önemli olduğunu belirterek, "Bizim için ilk maçta 3 puanla başlamak son derece önemliydi. İyi başlayamasan bile kazanmak önemli. Şimdi Hırvatistan maçı var. Hırvatistan maçı bizim için önemli. Hedef oradan da galibiyetle ayrılmak." dedi.

NTV Spor 25.03.2023 - 22:22
Son Güncelleme: 25.03.2023 - 23:24
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: 3 puanla başlamak son derece önemliydi

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde , ilk maçta Ermenistan'la karşı karşıya geldi.

Rakibini Orkun Kökçü ve Kerem Aktürkoğlu'nun golleriyle 2-1 mağlup eden , sahadan galibiyetle ayrıldı ve elemelere galibiyetle başladı.

Mücadelenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi, Elemeleri'ne galibiyetle başlamanın önemine dikkat çekerek, "Dünden beri güzel bir ev sahipliği yaptılar. Her türlü koruma önlemleri alınmıştı. İlk devre iyi oynayamadık ama ikinci devrede takım kendine geldi. Bundan sonraki maçlarda daha iyi olacağız. Bizim için ilk maçta 3 puanla başlamak son derece önemliydi. İyi başlayamasan bile kazanmak önemli. Şimdi Hırvatistan maçı var. Hırvatistan maçı bizim için önemli. Hedef oradan da galibiyetle ayrılmak. İnşallah ilk ev sahihibi olacağımız maçı galibiyetle bitiririz. 6 Şubat depreminden sonra milletimize bir sevinç yaşatabildiysek ne mutlu." dedi.

Büyükekşi, karşılaşma öncesinde İstiklal Marşı'nın ıslıklanması hakkında ise şöyle konuştu, "Biliyorsunuz Ermenistan'la yıllardan beri süren problemlerimiz var. Ama yetkililer bize son derece güzel ev sahipliği yaptı. Bunlar sportif mücadeleler, inşallah zaman içinde de sportif mücadelelerle iki halk arasında barış ortamı oluşur. Spor, barış, kardeşlik, dostluk demek. Bunu da bundan sonraki maçlarda hep göstermemiz gerek. Ülkeler arasında 'Soft power' dediğim şey bunlardan bir tanesi. 'Soft power' başta sporla geliyor. Ülkeler arasında vatandaşların kendi hayallerinde problem yaşıyorlar, o problemleri ortadan kaldırmamız gerek."

Sayfa Yükleniyor...