TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den MHK Başkanı Lale Orta için açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Mehmet Büyükekşi; MHK Başkanı Lale Orta hakkındaki tartışmalar için konuştu.

NTV Spor 03.04.2023 - 14:53
Son Güncelleme: 03.04.2023 - 15:34
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den MHK Başkanı Lale Orta için açıklama

TFF Başkanı Büyükekşi, dün oynanan - karşılaşmasında düdük çalan 'in algoritmayla değil, manuel olarak atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Haftanın diğer karşılaşmalarında görev alan hakemlerin algoritmayla atandığını ancak derbi için 'nın kendilerinden böyle bir talepte bulunduğunu ifade belirten Büyükekşi, "O konuda yanlış anlaşılma var. Sadece derbi maçın hakemi manuel olarak atandı, diğer hakemler algoritmayla atandı. MHK'nın böyle bir talebi oldu. Belçika'da da böyle uygulamalar oluyor. Bazen en zor maça manuel olarak atayabiliyorlar. Biz de MHK'ya izin verdik. Yapılan atamayı şeffaflık gereği açıkladık." ifadelerini kullandı. 

"MHK Başkanını yeni değiştirdik, başka bir düşüncemiz yok"

MHK Başkanı ile ilgili de konuşan Büyükekşi, "Naklen yayın gelirlerinin düşmesinden biz de kulüpler de şikayet ediyoruz. Marka değerini koruma adına dikkatli davranmıyoruz. Bu tür söylemleri doğru bulmuyoruz. Devre arası paylaşım yapma modası başladı. Bunları doğru bulmuyoruz. Türk futboluna zarar veriyor. Önce kendi hocalarıyla, futbolcularıyla ilgilenmelerini istiyoruz. Hakemler mutlaka hata yapabilir. Önemli olan iyi niyetli olması. MHK başkanını yeni değiştirdik. Başka bir düşüncemiz yok. Ligin son 10 haftasına girdikçe şampiyonluk yarışı ve küme düşme yarışı kızışınca büyük bir strese sebep oluyor. Bir yandan sosyal medyayla, basınla hakemleri baskı altına almayalım. Hakemler ne kadar stressiz olursa o kadar iyi maç yönetirler. Hep birlikte birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor. TFF her kulübe eşit mesafededir" dedi.  

Sayfa Yükleniyor...