Trabzonspor'da istifa eden Abdullah Avcı tazminat talep etmedi, alacaklarını bıraktı

Olağanüstü kongreye giden Trabzonspor’da, son şampiyon hoca Abdullah Avcı’nın istifası gündem oldu. Ekiple vedalaşmak için şehre gelen Avcı tazminat talep etmedi sözleşmesinde yer alan 2 yıllık alacağını ise kulüpte bıraktı.

DHA 08.03.2023 - 11:55
Son Güncelleme: 08.03.2023 - 12:33
Trabzonspor'da istifa eden Abdullah Avcı tazminat talep etmedi, alacaklarını bıraktı

Geçen sezon şampiyonluk mutluluğu yaşanan takımda, şampiyon kadronun dağılıp, yeni sezonda transfer edilen oyunculardan verim alınamaması, mevcut borçlardaki artış, yönetim kurulundaki fikir ayrılıkları gibi nedenlerle baş gösteren huzursuzlukların sonunda yollar istifaya çıktı. 

Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlıktan istifa etmesinden 5 gün sonra teknik direktör  da görevi bıraktı.

Takımının başında son çıktığı Ümraniyespor maçında sahasındaki 386 maçlık yenilmezlik serisini de kaybeden hoca, hayatının ilk şampiyonluğunu yaşadığı kentte ilk kez tepki sesleriyle karşılaşmıştı. Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında tepkilerin maç bittikten sonra yapılmasını daha doğru bulduğunu açıklayan Avcı’nın sözleri de yankı bulmuştu.

Ağaoğlu’ndan sonra göreve vekalet eden asbaşkan Ertuğrul Doğan ile görüşüp kongre sürecinde yönetimin önünü açmak istediğini söyleyen teknik adam istifasını dün Doğan’a iletmişti.

Tazminat almayacak

DHA'da yer alana habere göre, sezon başında masaya oturarak kulüpteki sözleşmesini uzatan Abdullah Avcı, istifa ederken tazminat talep etmedi. Sezon sonuna kadar alacakları konusunda anlaştığı öğrenilen Avcı, sözleşmesinde yer alan 2 yıllık alacağını ise kulüpte bıraktı.

Vedasında Ağaoğlu'nun ismini geçirmedi

Sosyal medya hesabından camiaya veda eden Avcı’nın mesajında, gelecekte yeniden geri dönebilmenin işaretlerini verdi. Vedasında camiaya seslenen ve başkan adayı Doğan’a teşekkür eden Avcı’nın vedasında, birlikte çalıştığı Ağaoğlu’nun ismini geçirmemesi dikkati çekti.

Maç sonrası açıklamalarıyla zaman zaman gündem yaratan teknik adamın vedasında da Ahmet Ağaoğlu’ndan bahsetmemesi, kulüp içerisindeki fikir ayrılığını ve istifaların altında yatan gerilimi ortaya koydu. Avcı, bugüne kadar yaptığı birçok açıklamasında Ağaoğlu’nu ikinci plana ittiği iddialarıyla eleştiri alıyordu. 

Sayfa Yükleniyor...