Trabzonspor'dan çok sert açıklama: "Aldıkları kararlar yok hükmündedir"

Trabzonspor, Fenerbahçe maçının hakemi Mete Kalkavan'a 1 aylık aranın ardından görev verilmesi üzerine MHK ve TFF'ye yönelik sert bir açıklama yaptı.

Haber Merkezi - NTV Spor 09.12.2023 - 17:09
Trabzonspor'dan çok sert açıklama: "Aldıkları kararlar yok hükmündedir"

, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Türkiye Federasyonu () ve Merkez Hakem Kurulu'nu () sert sözlerle eleştirdi.

Bordo mavili takımın yaklaşık bir ay önce Fenerbahçe ile oynadığı maçı yöneten ve verdiği kararlarla tartışmaların odağı haline gelen , o tarihten bu yana görev alamıyordu. Kalkavan uzun bir aradan sonra bugün oynanan Bandrımaspor - Kocaelispor karşılaşmasında video yardımcı hakem olarak görev yaptı.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada "Fenerbahçe maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem kurulu, bu şahsın bir daha 'asla' maç alamayacağını kulübümüze iletmişti. 'Türkiye Futbolunu' yöneten kurumların ‘Bir daha asla maç alamayacak’ dediği bir isme 4 hafta sonra tekrar görev vermesi, bundan sonraki tüm söylem ve kararlarını niteliksiz ve güvenilmez kılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Bordo mavili kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"04.11.2023 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığımız karşılaşmada, yaptığı hatalarla Türk futbolunu lekeleyen VAR hakemi Mete Kalkavan, bugün bir lig karşılaşmasında görev aldı.

Fenerbahçe maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem kurulu, bu şahsın bir daha 'asla' maç alamayacağını kulübümüze iletmişti.

'Türkiye Futbolunu' yöneten kurumların ‘Bir daha asla maç alamayacak’ dediği bir isme 4 hafta sonra tekrar görev vermesi, bundan sonraki tüm söylem ve kararlarını niteliksiz ve güvenilmez kılmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun bundan sonra alacağı tüm kararlar; Trabzonspor için ‘yok’ hükmündedir.

Söz verip sözünde durmayanlar!

Görünen o ki; hepiniz derhal değişmesi gereken bu pis ve aşağılık düzenin hizmetkarlarısınız.

Biz; Trabzonsporuz. Sözümüzün eriyiz!

Kurduğunuz bu kirli düzeni yerle bir edeceğiz.

Kamuoyuna Duyurulur"

Sayfa Yükleniyor...