Trabzonspor'dan suç duyurusu

Olaylı Trabzonspor - Fenerbahçe maçının ardından yazılı ve görsel medyadan yapılan yorumlar ve paylaşımlarla ilgili bordo mavili kulüpten bir açıklama geldi.

Haber Merkezi - NTV Spor 02.04.2024 - 14:14
Son Güncelleme: 02.04.2024 - 14:55
Trabzonspor'dan suç duyurusu

Kulübü Genel Sekreteri Kemal Ertürk, maçı sonrası 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

👉TRABZONSPOR HABERLERİ

Ertürk, yaptığı yazılı açıklamada, bordo-mavili takımın 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle yazılı ve görsel medya üzerinden kulübü ve camialarını hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur. Kulübümüz aleyhine asılsız itham ve iddialarda bulunan kişiler hakkında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da adalet önünde hesap vermeleri için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

👉TRABZONSPOR FİKSTÜR

Sayfa Yükleniyor...