"Transfere devam edeceğiz"

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Sarı Kırmızılılar'ın Hertha Berlin'e 2-1 yenildiği maç sonrası transferlerin devam edeceğini açıkladı.

NTV Spor 05.08.2017 - 21:56
"Transfere devam edeceğiz"

, 2. kamp döneminin sona erdiğini kaydederken, "Hesapta olmayan bir kamptı; ama faydalı oldu. Takım sıkı çalıştı. Bundan sonra artık ligin başlamasına az bir süre kaldı. İstanbul'a dönüp kendi şartlarımıza adapte olup Kayserispor maçı hazırlıklarına başlayacağız. Kampın sonuna doğru da olsa Badou ve Fernando katıldı ve takıma çok çabuk alışacaklarının sinyallerini verdiler. Badou bir kez takımla antrenman yaptı, Fernando onu da yapmadı. Ama hazırlık maçında onların durumunu görmek iyi oldu." dedi.  

"Görüştüğümüz, konuştuğumuz isimleri söylemek faydalı olmuyor. Transfere devam edeceğiz" diyen Cenk Ergün şöyle devam etti, "Hemen her pozisyona arayışlarımız devam ediyor. Aramızdan gitmesi smuhtemel arkadaşlarımız da var. Lig başlamış olmasına rağmen transfer devam edecek. Elimizdeki kadroyla birlikte başka katılan da olursa, ondan sonra transfer sezonunun sonuna kadar gelen ve gidenleri düzgün bir şekilde organize edip bundan sonra kalan maçlara hazırlanacağız. Bizim 34 final maçımız var. Her maç bir final." 

"SİNAN GİTME TALEBİNİ BİZE İLETTİ"
'ün ayrılmak istediğini kendilerine ilettiğini kaydeden Ergün, "Bu hafta içerisinde durumu açıklığa kavuşur. Sinan da çok sevdiğimiz bir arkadaşımız. 3 yıldır takımda. Gitme tabeli oldu. Kendisine talep de var. Kampın bitmesini bekledik. Kamp sonrası teknik heyetten bir rapor alacağız. Gelecek isimlerle birlikte bir takım değerlendirmesi yapacağız. Kısa zamanda gelenler, gidenler şekillenecektir. " diye konuştu. 

"FEGHOULİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ ORTADA"
Cenk Ergün, ''de son kaç?' sorusuna ise, "Feghouli'de artık bir şey demek istemiyorum. Çünkü baskı ve beklenti oluşuyor. Niyetimiz ve çalışmalarımızın gittiği ortada. Dolayısıyla Feghouli'de işin bitmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." yanıtını verdi. 

"DENAYER DE GELMEYİ ÇOK İSTİYOR"
Adı ile anılan konusunda ise umutlu konuşan Cenk Ergün, "Kendisi ile resmi olarak Manchester City ile konuşmalarımız da oldu. City'nin düşünceleri var. Biz ve onların düşünceleri ortak bir zeminde buluşmadı. Jason'ın Galatasaray sevgisini herkes biliyor. Denayer gelmeyi geçen sezon da çok istemişti. Bu sezon da çok istiyor. Biz de aramızda görmek istiyoruz. Üç haftalık süreç biraz uzun da olsa, umuyorum, geçen seneki gibi menfi olmaz ve müsbet biter." diye konuştu.

Galatasaray'ın hazırlık maçlarındaki performansından ve ortaya çıkan skorlardan taraftarın memnun olmadığı yorumu üzerine ise Ergün, "İstediğimiz sonuçlar ortaya çıkmadı. Maçlarda oyuncu değişiklikleri oldu. Hemen her oyuncuya şans vermeye çalışıyoruz. Çok genç arkadaşlarımız var. Yeni gelen arkadaşlarımız gayet iyi oynadı. Takım oturuyor. Bunların hepsi deneme. Şakası olmayan dönem 1. hafta başlayacak. Teknik heyet de bunun farkında. Bu değerlendirmelerin sonunda en hazır takımla artık her maça kazanmak için çıkacağız." diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...