Fernando Muslera'dan Igor Tudor dönemi analizi

Galatasaray kalecisi Fernando Muslera, takımdaki geleceğiyle ilgili konuştu; "Galatasaray kovmadan gitmek istemiyorum" dedi. Görevden ayrılan Tudor için de, "Mentalitesine uygun oyuncuların olması gerekirdi" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 21.05.2018 - 15:29
Son Güncelleme: 22.05.2018 - 15:45
"Tudor neyi yanlış yaptı?"

Fernando Muslera, NTV'ye verdiği özel röportajda sözleşme konusuna değindi. Galatasaray ile 3 yıl sözleşmesi bulunduğunun hatırlatılması ve daha sonraki düşüncesinin sorulması üzerine Muslera, "Kalecilerin durumu daha farklı oluyor. Diğer oyunculardan daha uzun yıllar oynayabiliyorlar. Geleceği tabii ki kimse bilemez. Şu anda Galatasaray'da kontratım var. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Galatasaray camiası, kulübü beni kovmadan buradan ayrılmak istemiyorum. Uzun yıllar burada kalmak istiyorum. Kontratım bitse de sıkıntı değil. Beni kovuncaya kadar, "artık senden sıkıldık, başka bir kaleci getireceğiz" diyene kadar burada kalmak istiyorum. En son raddede de kariyerime başladığım Uruguay'ın Wanderers takımında oynamak istiyorum. yapıtını verdi. 

"TUDOR NEYİ YANLIŞ YAPTI?"
Tecrübeli file bekçisi, görevden ayrılan Tudor dönemindeki kısmi başarısızlığı  ise "Daha önce Tudor'la birlekte konuştuk. Tudor'un iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum. Genç bir hoca. İleride önemli işler yapacaktır. Genç olduğunda bazı hatalar yapabiliyorsunuz. Bazı oyun mantaliteleri, inanışları vardı. Ama o oyun mentalitesini sahaya sürmek için elinizde de o oyun mantalitesine uygun oyuncuların olması gerekirdi. Belki o yönde hatalar veya düşünceleri vardı. O'nun mantalitesiyle elimizdeki oyuncu grubu pek örtüşmedi. Beni yanlış anlamayacağını umuyorum, belki görevinin başındayken de konuşmalarımız oldu."  sözleriyle değerlendirdi. 

"DÜNYA KUPASI'NDAN BEKLENTİMİZ YÜKSEK"
2018 Dünya Kupası finalleri ve gruplarda karşılaşacakları Mısır'ın yıldız ismi Muhammed Salah için düşünceleri sorulan Muslera,

"Dünya Kupası'ndan ülke olarak beklentimiz yüksek. Bütün halk olarak da buna inanmış durumdayız. Bir an önce Dünya Kupası'nın başlamasını istiyoruz. Kadroda genç ve tecrübeli isimlerimiz var. İyi bir karışım var. Bu yapı bizi iyi bir yerlere götürecektir. Biz elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz verebiliriz.

Bugüne kadar Messi'ye karşı oynama şansı yakaladım. Galatasaray'da oynarken Cristiano Ronaldo'ya karşı oynadım. Dünyanın en önemli futbolcularına karşı oynadım. Salah da çok değerli, kaliteli bir oyuncu. O'na karşı da oynayacağım. Benim de kariyer olarak hedefim hep en iyi yerlerde olabilmek ve en iyilere karşı oynayabilmek." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...