Trabzonspor'dan çok sert "Samet Akaydin" açıklaması: "Rezillik, iğrençlik"

Fenerbahçe - Trabzonspor maçında, Samet Akaydin'in Trezeguet’ye doğru tükürdüğü iddia edildi. Bordo mavili kulüp Fenerbahçeli stoperin hareketiyle ilgili çok sert bir açıklama yayımladı.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 20.05.2023 - 11:57
Son Güncelleme: 20.05.2023 - 12:13
"Tükürük" açıklaması: "Rezillik"

'un ile oynadığı maçta 'in, Trezeguet’nin şükür secdesiyle gol sevinci yaşadığı anda bordo mavili futbolcuya doğru tükürdüğü iddiası futbol gündemini sarstı.

👉TRABZONSPOR HABERLERİ

Bordo mavili kulüpten bu konuyla ilgili açıklama geldi. Trabzonspor'un sosyal medya hesabından "Bu bir rezilliktir, iğrençliktir!" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçe ile 18 Mayıs 2023 tarihinde oynadığımız karşılaşmada futbolcumuz ’ye yapılan insanlık dışı hareketi şiddetle kınıyoruz.

Trezeguet’nin gol sevinci sonrasında secdeye giderken Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydın’ın ‘dönerek’ oyuncumuzun üzerine doğru tükürmesi rezilliktir ve iğrençliktir!

Samet Akaydın'a tüm futbol paydaşlarının tepki koymasını, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Türkiye Federasyonu’ndan da ivedilikle gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

Sporun, dostluk, sevgi ve saygı temelinde yeniden inşa edilmesi için tüm spor camiasını bir araya gelmeye, bu tür saldırganlık ve insanlık dışı hareketleri reddetmeye ve futbolun gerçek değerlerini korumaya çağırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

👉TRABZONSPOR FİKSTÜR

Sayfa Yükleniyor...