''Tüm oyuncular ikinci yarıda savaşçı gibiydi''

Gaziantep Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, geriden gelip 2-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçının ardından oyuncularını 'savaşçı' olarak nitelendirdi.

NTV Spor 02.03.2021 - 19:37

Gaziantep FK Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, takımın ilk yarı oynadığı oyunun ikinci yarı da devam etmesi durumunda pahalıya mal olacağını ve maça konsantre olarak başlayamadıklarını söyledi.

İlk yarı organize olmakta zorlandıklarını ancak ikinci yarı da çalıştıkları taktikleri maç içerisinde uyguladıklarını söyleyen Sa Pinto, "Geldiğimden bu yana oynadığımız en kötü ilk yarıydı. Maça konsantre başlayamadık. Defansif olarak organize olmakta zorlandık. Topu çok tutamadık ve ofansif olarak az hareketlilik gösterdik. Bundan dolayı ilk golü yedik. Bu birden fazla gol yememize de neden olabilirdi. Rakibin hızlı ve çabuk oyuncularına karşı hazırdık ancak konsantre olamadığımız için bunu yapmakta zorlandık. 4-4-2 taktiği için çalışmıştık ve maç içerisinde uyguladık. İkinci yarı güzel başladık. Mirallas'ın yaptığı hata sonucu 10 kişi kaldık. Onun gibi tecrübeli birinin böyle hata yapmaması gerekirdi. Maçı kaybedebilirdik. 10 kişi kalınca oyun içerisinde taktik değiştirdik. Geride olmamıza rağmen baskı kurmamız gerekiyordu. Sonrasında arkalarda boşluklar buldular ve kenar oyuncularımızla bunu değerlendirdik. Takımdaki tüm oyuncular ikinci yarı savaşçı gibiydi. Benim görmek istediğim takım ve oyuncular bu şekilde. Hepsini kutluyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...