"Türk Milli Takımı'nın umut ışığı"

Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu'ndan iddialı sözler! "Baba Çalhanoğlu", oğlu Hakan'ı Türk Milli Takım'nın umut ışığı olarak gösterdi.

NTV Spor 22.08.2015 - 20:00
Bayern Leverkusen'de forma giyen Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, Doğan Haber Ajansı'na iddialı açıklamalar yaptı. Kendisi de eski bir futbolcu olan Hüseyin Çalhanoğlu, oğlunu "Türk Milli Takımı'nın umut ışığı" olarak gösterdi.
 
Hem Hakan'ı hem de bir diğer futbolcu oğlu Muhammed'i Türk Milli Takımı'nda oynamaları için yetiştirdiğini söyleyen Hüseyin Çalhanoğlu, "Onları ülkemize, bayrağımıza hizmet etsinler diye yetiştirdim" diye konuştu.
 
Gökhan Töre, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak arasında yaşanan olaylardan sonra artık herşeyin yoluna girdiğini ve güzel gittiğini belirten baba Çalhanoğlu, "Milli Takımımızın kapasitesi çok üst düzeyde aslında. Fatih Terim hocamız da gerekeni yapacaktır. Hakan, Milli Takım'da herkesin beklediği bir umut ışığı. Bunu kendisi Milli Takım'a yansıtacaktır. İyi bir performansla, takımı Avrupa Şampiyonası'na taşıyacaktır. Şansımız az olsa da ben buna inanıyorum" dedi.
 
Hakan'ın Bayer Leverkusen'deki durumunu ve kariyer hedeflerini de değerlendiren Hüseyin Çalhanoğlu, "Hakan ile ilgili planlamalarımızda önce oynadığı kulübü en iyi şekilde temsil etmesi, başarılı bir futbol sergilemesi, taraftarını, yöneticisi mutlu etmesi var. Hakan'ın gelecekteki hedefi ise bir 'Dünya Kulübü'ne gitmek! Bunu hedefliyor. Leverkusen'den sonraki hedefi bir dünya kulübü olacak. Ama şunu da ifade edeyim; Leverkusen bu sezon Bundesliga'da şampiyonluk hedefliyor. Bunu da başarabilecek güçteler." diye konuştu.
 
Baba Çalhanoğlu, oğlu Hakan'ın geçen sezon başarılı bir performans sergilediğini ve bu sene daha iyisini beklediğini de belirterek "Kendisi de çok çalıştı. Bu sezon geçen yıldan daha iyi bir sezon geçireceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.
 

Sayfa Yükleniyor...