Türkiye aşığı Chahechouhe!

Medicana Sivasspor'un Faslı yıldızı Aatıf Chahechouhe, tam bir Türkiye hayranı. Öyle ki Chahechouhe kariyerini noktaladıktan sonra da Türkiye'de yaşamayı düşünüyor.

NTV Spor 10.01.2016 - 20:43

Sivassporlu Aatıf Chahechouhe, futbolu bıraktıktan sonra Türkiye'de yaşamak istiyor.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Toros zirvesine katılan Faslı futbolcu, Türkiye'de mutlu olduğunu ve kendisini Türk gibi hissettiğini söyledi ve ekledi;

“Uzun yıllar Türkiye'de oynamak istiyorum. Futbol kariyerimden sonra Türkiye'ye yerleşmeyi, burada yaşamayı düşünüyorum. 2 kızım da Türkçe konuşuyor. Türk okuluna gidiyor. Eve gittiğimde kızım benden daha iyi Türkçe konuşuyor. Eşim de konuşuyor. Sivas'ta çok basit bir hayatım var. Evden dışarı fazla çıkmıyorum. Gece hayatı olan biri değilim. İstanbul'da oynasam da aynı şekilde basit hayatımı, çekirdek ailemle geçiririm.”

Transferde adı sıkça büyük kulüplerle anılan Aatıf Chahechouhe, hakkında çıkan haberlerin spekülasyon olduğunu söyledi.

“Hiç bir büyükten resmi teklif almadım. Kulübümle ya da benle irtibata geçen olmadı. Eğer ki Sivasspor'dan ayrılırsam bu, başkanımızla diğer takımların başkanı anlaşarırsa gerçekleşir. Şu an bu dedikoduları duymak istemiyorum. Sivas'ta mutluyum.”

Forvet arkasında oynadığında kendini daha rahat hissettiğini ifade eden Aatıf Chahechouhe, en beğendiği Türk futbolcunun Selçuk İnan olduğunu söyledi.


 

Sayfa Yükleniyor...