Emre Mor: Türkiye'de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe'ydi

Fenerbahçe'nin yeni transferi Emre Mor, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

NTV Spor 03.07.2022 - 18:33
Son Güncelleme: 03.07.2022 - 20:32
"Türkiye'de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe'ydi"

'de Avusturya kampı devam ediyor.

Avusturya'daki ilk hazırlık maçını Partizan ile yapan sarı-lacivertliler, mücadeleden 1-0 galibiyetle ayrıldı.

Çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de yeni transfer açıklamalarda bulundu.

"Zor ve sıkı bir şekilde idmanlarımızı sürdürüyoruz." yeni transfer Emre Mor, "Oynadığımız hazırlık maçlarında iyi sonuçlar ortaya koyduk. Oynayacağımız Dinamo Kiev maçına kadar sıkı çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

"Geçtiğimiz sezonun başında belirlediğim plana sadık kaldım ve Fenerbahçe'ye geldim"

Fenerbahçe'ye transferi süreci hakkında konuşan genç futbolcu, "Buraya geldiğim için çok mutluyum. Geçtiğimiz sezonun başında belirlediğim plana sadık kaldım ve Fenerbahçe'ye geldim. Türkiye'de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe'ydi. Bu şekilde devam edip bir sonraki seviyeye ulaşmak istiyorum." şeklinde konuştu.

"Karagümrük'te yeniden doğdum"

Çok fazla şeyin değiştiğinin altını çizen Emre, Profesyonel olarak futbola başladığınızda, kalitenin sizi yukarı çıkaracak tek unsur olduğunu düşünüyorsunuz. Ama açıkçası bu durum böyle değil. Mental olarak da hazır olmalısınız, eksikliklerim vardı. Geçen sene Karagümrük'te yeniden doğdum. dedi.

Volkan Demirel açıklaması

"Başarımda herkesin etkisi oldu, Volkan hocamın da keza çok fazla etkisi oldu." diyen genç futbolcu, "Karagümrük'e ilk gittiğimde kendimi hazır hissetmiyordum. Bazen çalıştığınız hocalarla uyum yakalarsınız ve başarı ortaya çıkar, Volkan hocayla da harika bir uyum yakaladık. Karagümrük'e gelmeden önce benim zor bir oyuncu olduğumu biliyordu. Beni oynama noktasında destekledi. Bunun doğrultusunda da süreç ilerledi." ifadelerini kullandı.

"Rekabet benim için önemli ve güzel"

Fenerbahçe gibi büyük bir camiada rekabetin olmasının normal olduğunu söyleyen Emre, "Tek bir oyuncuyla sezonu devam ettirmez büyük kulüpler. Herkes şans bulacaktır. Ama bahsettiğiniz bazı isimlerin esas mevkisi benle aynı değil. Rekabet benim için önemli ve güzel." ifadelerini kullandı.

"Yaptığım yanlışları yapmaması konusunda tecrübelerimi Arda'ya aktaracağım"

Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler hakkında da konuşan Emre, "Arda Güler'de benim ilk geldiğim zamanı görüyorum. Şüphesiz ona yardımcı olacağım. Yaptığım yanlışları yapmama konusunda kendi tecrübelerimi ona aktaracağım." dedi.

Sayfa Yükleniyor...