Türkiye Futbol Federasyonu ertelenen maçların tarihlerini açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği'nin toplantısı sonrası yeni kararlar açıklandı.

NTV Spor 09.02.2023 - 18:24
Son Güncelleme: 09.02.2023 - 21:09
Türkiye Futbol Federasyonu ertelenen maçların tarihlerini açıkladı

Türkiye Federasyonu daha önce ertelendiği açıklanan Süper Lig maçlarını daha ileri bir tarihe erteledi. 

Hafta başı yaptıkları açıklamada, bu haftaki lig maçlarının önümüzdeki hafta sonunda oynanması yönünde karar aldıklarını hatırlatan Büyükekşi, "Ama gördüğümüz kadarıyla acımız çok büyük. Hala binlerce vatandaşımız var enkaz altında. Bu maçlarımızı (Süper Lig) 3-4 Mart tarihlerinden itibaren başlatmak için karar aldık. İnşallah o zamana kadar bu çalışmalar ve kulüplerimizin bu konudaki desteğiyle o tarihte başlatabiliriz diye umut ediyoruz. Kararları da her zaman birlikte alarak, ortak hareket edeceğiz. Yarın 1. Lig, salı 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği ile bir araya geleceğiz. Futbolun paydaşlarını, birlikte hareket etme konusunda arzularını dinleyip ortak kararlarımızı vereceğiz." dedi.

"UEFA 300 bin Euro gönderecek"

, UEFA ve Avrupa federasyonlarının yardım için kendilerini aradığını vurgulayarak, "UEFA 300 bin avro göndereceğin söyledi. Ayrıca 54 ülke genel sekreterlerine, başkanlarına yazı gönderdi UEFA. Hatta en büyük müttefikimiz Azerbaycan, iki devlet bir millet diye adlandırdığımız, 'biz yardımı UEFA ile değil, direkt yapmak istiyoruz' dedi, 25 bin avro banka hesaplarımıza gönderdiler. Çok şükür Allah'a. Nasıl deprem bölgesinde herkes faaliyette bulunuyorsa futbol federasyonları da başsağlığı, geçmiş olsun mesajları bir taraftan, bütün federasyonlara yazı yazıp acımızı paylaşıyorlar. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Meydana gelen deprem nedeniyle başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan Büyükekşi, şöyle konuştu:

"Acımız çok büyük. Ülkemiz yüzyılın afetini yaşıyor. Başkan ve diğer kulüp başkanlarıyla, 'neler yapabiliriz'i konuştuk. Faydalı ve iyi bir toplantı oldu. Bundan önce federasyon olarak bir sivil inisiyatif başlatmıştık. 20 milyon lira, AFAD'a bağışta bulunmuştuk ama bugün kulüplerimiz çok güzel bir öneriyle bize geldiler. Vakıf, yaklaşık bin konteyner ve içinde iki oda olan, tuvaleti olan bir mahalle kurma konusunda federasyonumuzla iş birliği yapıp, devletimizin ihtiyaç duyduğu, depremde zarar görmüş şehirlerimizden bir veya iki tanesine, mahalle şeklinde, ikiye bölünebilir, 500 artı 500 veya bin konut şeklinde ayırtıp, hazırlayıp en kısa sürede hayata geçirmeyi planlıyoruz."

Depremzedelere yardım konusunda da bazı görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Büyükekşi, "Biliyorsunuz önümüzde Trabzonspor ve Basel maçı var. Bu maçın Trabzon'da oynanan kısmının gelirini depremzedelere hibe etmek konusunda sayın başkan Ahmet Ağaoğlu öneride bulundu. Bu da depremzedeler için bir gelir kaynağı olacak inşallah." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...