Tuzlaspor'dan Hamit Altıntop açıklaması!

Tuzlaspor-Galatasaray maçının ardından Hamit Altıntop eleştirilerine İstanbul ekibinden açıklama geldi.

NTV Spor 29.12.2016 - 09:49

Galatasaray'ın, Ziraat Türkiye Kupası maçında TFF 2. Lig ekibi Tuzlaspor'a 3-2 mağlup olmasının ardından mücadelede forma giyen futbolcuların bazıları taraftarın eleştirisine maruz kaldı.

Sosyal medya üzerinden tepkisini gösteren sarı-kırmızlı taraflar, mücadelede kırmızı kart gören Chedjou ve Yasin gibi takımın tecrübeli isimlerindne biri olan Hamit Altıntop'a da yüklendi. 61 dakika görev yapan ve futbol olarak vasatı aşamayan Hamit için taraftarlar "Hamit-Tuzlaspor" ilişkisine dikkat çekip tepkilerini dile getirdiler.

Hamit Altınop'un Tuzlaspor yönetiminde yer aldığı yönünde yapılan eleştirilerin ardından İstanbul ekibi konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

"Bu akşam oynanan Tuzlaspor–Galatasaray karşılaşması sonrasında ortaya atılan asılsız iddialara cevabımızdır:

Milli futbolcumuz Hamit Altıntop’un kulübümüzle hicbir iliskisi ve alakası bulunmamaktadır. Biz Eski futbolcular olarak yeni bir yönetim modeli örneği sergileyecegimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmistik. Yönetim Kurulumuzda Murat Erdoğan, Ömer Erdoğan, Ümit Davala, Cihan Haspolatli ve Yıldıray Baştürk dışında kimsenin yer almadığını hassasiyetle yinelemeyi bir borç biliriz."

TUZLASPOR YÖNETİMİNİ ESKİ FUTBOLCULAR DEVRALMIŞTI
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta 14. sırada yer alan Tuzlaspor'un geçen hafta yapılan kongresinde yönetimi eski milli futbolcular devralırken, bunların 4'ü eski Galatasaraylılardan oluşmuştu.

Kongrede başkanlığa Murat Erdoğan seçilirken, Ümit Davala, Ömer Erdoğan, Cihan Haspolatlı ve Yıldıray Baştürk de 5 kişilik 'yönetim kurulu asil üyeleri' listesine seçilmişti.

FIFA kuralları gereği, aktif futbol hayatını sürdüren bir oyuncu yönetimde görev alamıyor. 

Sayfa Yükleniyor...