UEFA'dan Barcelona hakkında soruşturma

UEFA, La Liga devi Barcelona'yı sarsan "Negreira Davası" ile ilgili olarak Katalan takımı hakkında soruşturma başlattı.

NTV Spor 23.03.2023 - 15:38
Son Güncelleme: 23.03.2023 - 16:00
UEFA'dan Barcelona hakkında soruşturma

, yaptığı kısa açıklamada, 'nın 2001'den 2018'e kadar yaklaşık 7 milyon Euro'yu Hakem Teknik Kurulu'nun bir dönem başkan yardımcılığını yapan Jose Maria'ya ödediğine dair iddiaların ardından İspanya'da açılan "Negreira Davası" ile ilgili soruşturma başlattığını duyurdu.

AS'ın haberine göre, "Negreira Davası" resmi olarak İsviçre'ye ulaştı. UEFA, dava nedeniyle Barcelona'ya soruşturma başlattı. UEFA, birkaç hafta önce dava hakkında bilgi edinmişti.

Etik ve Disiplin Kurulu sorumluları, yaşananların detaylarıyla ortaya çıkarılması için soruşturulacağını belirtti.

UEFA tarafından yapılan açıklamada "UEFA Disiplin Yönetmeliğinin 31(4) Maddesi uyarınca, UEFA Etik ve Disiplin Müfettişleri, 'Negreira Davası' ile ilgili olarak FC Barcelona tarafından UEFA'nın yasal çerçevesinin olası ihlaline ilişkin bir soruşturma yürütmek üzere bugün atanmıştır." ifadeleri yer aldı.

Barcelona'nın durumu, İtalya'daki 'Sermaye kazancı davası' nedeniyle de soruşturulan Juventus'un durumuna benziyor. Katalan takımıyla ilgili, disiplin kurallarını ihlal eden usulsüzlükler tespit edilirse yaptırım uygulanabilir. Barcelona, eğer yaptırıma uğrarsa belirli bir süre Avrupa kupalarından men edilebilir.

Ne Olmuştu?

Barcelona'nın, İspanya Federasyonu'na bağlı Hakem Teknik Kurulu'nda bir dönem başkan yardımcısı olan Jose Maria Enriquez Negreira'nın sahibi olduğu şirkete 2001-2018 yılları arasında yaklaşık 7 milyon Euro ödediği ortaya çıkmıştı.

Sayfa Yükleniyor...