UEFA olaylı maç için Nice ve Köln'e faturayı kesti

UEFA, Nice ile Köln arasındaki maçta yaşanan ve 18 taraftarın yaralanmasına sebep olan olayların ardından iki takıma da ceza kesti

NTV Spor 23.09.2022 - 23:18
Reuters

Nice ile Köln'ü karşı karşıya getiren maç tribün olayları nedeniyle gecikmeli başlamıştı.

UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde ilk hafta maçında karşılaşan Nice ile Köln taraftarları arasında mücadele başlamadan kavga çıkmıştı. 

18 kişi yaralanmıştı

Fransız basınında yer alan haberlerde, yerel saatle 18.45'te başlaması planlanan Nice-Köln maçı öncesi tribünlerdeki taraftarlar arasında yaşanan kavgalar nedeniyle 2'si ağır toplam 18 kişinin yaralandığı kaydedildi.

8 bin Köln taraftarının statta takımlarına destek verdiği maç, çıkan olaylar nedeniyle önce ertelendi. UEFA'nın güvenlik toplantısının ardından alınan kararla 1 saat geç başlayan mücadele 1-1 berabere sona erdi.

UEFA kararını verdi

UEFA olaylı maçın faturasını kesti. Köln kulübüne toplam 100 bin Euro ceza verilirken; Alman ekibi Konferans Ligi'nde sıradaki iki deplasman maçında taraftarlarına bilet satamayacak.

Diğer taraftan ev sahibi ekip olan Nice de, sıradaki iç saha maçını seyircisiz oynarken, bir sonraki deplasman maçına da taraftar götüremeyecek. Böylelikle Fransız ekibi de biri iç saha bir dış saha olmak üzere iki maçta taraftarlarından yoksun olacak. 

Sayfa Yükleniyor...