"UEFA ön yargılı karar verdi, yanlış hesabı çevireceğiz"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın siyah-beyazlı kulübe verdiği 2 yıl ertelemeli 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasını kaldıracaklarına inandığını söyledi.

NTV Spor

21.05.2017 - 18:35 | Son Güncelleme: 21.05.2017 - 18:36

Beşiktaş Akatlar Arena'da gerçekleştirilen 2016 yılı olağan mali ve idari genel kurulunda eleştirileri yanıtlayan Orman, UEFA Avrupa Ligi'nde Fransa'nın Olympique Lyon ile Beşiktaş arasında Lyon'da oynanan çeyrek final ilk karşılaşmasında yaşanan olayların ardından iki kulübe verilen bu cezaya değinerek, "UEFA ön yargılı bir karar verdi. Yanlış hesabı çevireceğiz." dedi.Geçen haftalarda, futbol takımı oyuncusu Cenk Tosun'un babasının, oğlunun maçlarda pas alamadığı yönündeki açıklamaları konusunda ise Fikret Orman, "Bir babanın oğlunu savunması doğru ama evinde savunur. Beşiktaş'ın babası biziz. Başkasının teyzesi, amcası aynı açıklamaları yaparsa Beşiktaş'ı nasıl yöneteceğiz?" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada kendisiyle ilgili bazı paylaşımlara da tepki gösteren Fikret Orman, "İyi ki sosyal medya Süleyman abinin (Seba) döneminde yoktu. Adama neler yaparlardı. Sosyal medya eskiden yoktu. Bir yere gidemezsin, yemek yiyemezsin, oturamazsın, kalkamazsın." değerlendirmesinde bulundu.

"DEMİRÖREN'DEN SORULABİLECEK HER ŞEYİ SORUYORUZ"
Kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören dönemiyle ilgili adım atılmadığı yönündeki eleştiriye yanıt veren Fikret Orman, şunları söyledi:

"Bu işi Beşiktaş'ın itibarı için yapıyoruz. Yıldırım Demirören'den sorulabilecek her şeyi soruyoruz. 'Beş sene geçti, Fulya ne oldu ' diye soranlar var. 24 Şubat 2013'teki genel kuruldan alınan yetkiyle tahkim mahkemesine gittik. Bir hukukçu üye bizim lehimize, 2 teknik üye Aşçıoğlu lehine karar verdi. Fulya projesinde oran yüzde 67-33 olarak belirlense de sonradan 52 Aşçıoğlu, 48 Beşiktaş anlaşmasıdır. Mahkeme kararıyla onandı. O zaman da bu oranların olmadığını söylüyorduk. Söz konusu karara itiraz ettik. Asliye Hukuk Mahkemesi reddetti. . Ret kararını temyiz ettik. Buradan da sonuç çıkmadı. Maalesef Aşçıoğlu ile geçmişte yapılan sözleşmeler, ek protokol nedeniyle sonuç alınamamıştır."

Yıldırım Demirören döneminde Gaziantepspor'dan alınan Rodrigo Tabata'nın alınmasıyla ilgili eleştirileri de hatırlatan Orman, "Tabata'nın hesabını soralım. Tabata'nın parası resmi yollardan gitmiş. Diğer kulübün defterlerine bakma yetkimiz yok. Zaten buralardan sonuç çıkmayacağını bildiğimiz için bu sayfayı çevirerek, önümüze baktık." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...