Ukrayna'da ligler yeniden başlıyor

Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, ülkedeki tüm liglerin ağustos ayında yeniden başlayacağını açıkladı.

NTV Spor 05.06.2022 - 21:31
Ukrayna'da ligler yeniden başlıyor

'nın 'yı işgal etmesi nedeniyle Ukrayna'da liglere verilen ara sona eriyor.

Ukrayna Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde play-off turunda Galler ile oynadıkları maçın öncesinde yaptığı açıklamada, liglerin ağustos ayında yeniden başlayacağını ifade ederken maçların güvenliğinin nasıl sağlanacağının belli olmadığını söyledi.

Pavelko açıklamasında, "Volodymyr Zelenskyy ile yaptığım görüşmelerde futbolun, bizi savaştan uzaklaştırabilmesindeki öneminde konuştuk. Çocuklardan yaşlı insanlara herkes, savaşa odaklandı. Her gün savaşla ilgili birçok kötü haber aldık.

Bu yüzden futbolun gücünden ve insanların geleceğe bakabilmesindeki yardımından konuştuk. Yaptığımız konuşmaların sonrasında tüm liglerin ağustos ayında başlamasına karar verdik.

Güvenlik güçleriyle birlikte yapacağımız görüşmeler sonrasında maçların nasıl daha güvenli olarak oynancağına karar vereceğiz." ifadelerini kullandı.

24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı saldırılar sonrasında 2021-22 sezonu askıya alınmıştı. Pavelko açıklamasında bu konuya da değinirken liglerin, kaldığı yerden devam edeceğini ve detayları görüştüklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...