"Uluslar C Ligi'nde bulunuyorsak bunu hak etmişiz demektir"

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi C Ligi Grup 1'de Litvanya ile oynanacak karşılaşma öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 06.06.2022 - 18:10
"Uluslar C Ligi'nde bulunuyorsak bunu hak etmişiz demektir"

A Milli Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'taki ikinci maçında yarın Litvanya ile karşı karşıya gelecek. 

Başkent Vilnius'taki LFF Stadı'nda oynanacak mücadele, saat 21.45'te başlayacak. Mücadele, TRT 1'den naklen yayımlanacak.

Karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Stefan , "Bu saha koşulları tabii ki etkileyecek. Alışık olmadığımız bir zemin. Faroe Adaları maçından sonraki ilk antrenmanı Riva'da yaptık, tabii ki farklı olacak. Futbolcular etkilenecektir ama bu maçlar kafamızda kazanmamız gereken maçlar" dedi.

"Önemli olan karşılaşmaya ve skora dönük düşünmemiz" diyen Kuntz, "Oyuncuların yorgunluklarına göre ilk 11'de bazı değişiklikler olacaktır. İlk kural şudur, hoca her zaman söylemlerinde haklıdır. Bu bakımdan onun söylediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum. Kendisini Almanya'dan tanıyorum, mücadeleden vazgeçmeyen bir takım sahada göreceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kuntz sözlerini "Şu anda Uluslar C Ligi'nde bulunuyorsak bunu hak etmişiz demektir. FIFA sıralamasında bizden düşük sırada olan takımlara karşı oyunu domine etmek istiyoruz" diyerek tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...