Şenol Fidan: Hakem enterasandı

Beşiktaş'ın başında Göztepe maçına çıkan Şenol Fidan, 2-1'lik yenilgiyi değerlendirirken; "Üzerimizde kara bulutlar dolaşıyor" dedi.

NTV Spor 26.01.2020 - 18:47
"Üzerimizde kara bulutlar dolaşıyor"

"Sıkıntılı günlerden geçiyoruz" diyen , " deplasmanında moral bulmak için gelmiştik. Yeni statta oluşacak ambiansla ilk 15 dakikada baskılı olacaklarını biliyorduk. Korner mi değil mi tartışmasında taç çizgisinde topu taca atabilirdik. Kaptırdığımız golden gol yedik. Oyuncu arkadaşlarım 90 dakika iyi oynadı. Karakter koydular. Son yaşadığımız olaydan dolayı bir kırılganlık söz konusuydu. Hakem enterasandı. Son 4-5 maçta hakem arkadaşlar bir şeyler vermemek için direniyorlar. Maç içinde enterasan pozisyonlar var. 2. yarı baskılı gözüktük ama üretemedik. Ceza sahasına oyuncu sokamadık. İki pozisyon var. Burak atsa belki farklı olabilirdi. Arkadaşlara ortaya koydukları karakterden dolayı teşekkür ettim. Üzerimizde kara bulutlar dolaşıyor. İnşallah önümüzdeki hafta bu kötü gidişi sonlandıracağız." diye konuştu.  

Gökhan Gönül ve Caner Erkin'in durumlarını değerlendirmesi istenen Şenol Fidan, "Maç kahvaltısında zaten Gökhan Gönül kadrodaydı. Dünkü taktik antrenmanına çıkamdı ama Gökhan taktik tahtasındaydı. Sabah kahvaltı öncesi doktorla konuştuk. Motivasyon konuşması yapmıştık. Kendini yüzde yüz vereceğini düşündük. Zaten serum tedavisi görüyordu. 2. yarı 25-30 dakika oynayacağını söyledi. Maçta da oynattık. Caner, oynadığı maç sayısı aldığı yük var. Bununla birlikte arka adalesinde bir çekme vardı. Fedakarlık yaptı. Biraz daha diri fiziksel ve mental anlamda oynamak istiyorduk. 2-1 geri düştüğümüzde bile oyuna ortak olduk. Mücadeleden dolayı oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...