Valbuena, Benzema'nın dönüşü üzerine sessizliğini bozdu

Mathieu Valbuena, Karim Benzema'nın Fransa Milli Takımı'na dönüşü hakkında ilk kez konuştu.

NTV Spor 21.05.2021 - 19:51
Valbuena, Benzema'nın dönüşü üzerine sessizliğini bozdu

Mathieu Valbuena, uzun süre sonra 'na geri dönen Karim Benzema hakkında konuştu.

Olimpiakos forması giyen Valbuena RMC'ye verdiği demeçte, "Bence her durumda kazanan olacak. Başarılı olursa zor bir süreçte bunu başardığı söylenecek. Olmazsa suçlanmayacak. Benzema'nın Milli Takım'a alınmasında bir problem görmüyorum. Fransa'ya yarar sağlayacaksa benim söyleyecek sözüm olamaz."

Benzema ile ilgili kararını bildirmek için beni aradı mı? Hayır. Hayatımı yaşıyorum ve sahada zevk alıyorum. Didier'den veya herhangi birinden bir şey beklemiyorum." ifadelerini kullandı.

Didier Deschamps, Mathieu Valbuena ile yaşadığı şantaj olayından sonra bir daha kadroya çağırmadığı 'yı Ekim 2015'ten bu yana ilk kez aday kadroya dahil etti.

FRANSA'NIN EURO 2020 KADROSU

NELER YAŞANMIŞTI?

Karim Benzema, Ekim 2015'te Olimpique Lyon forması giyen Mathieu Valbuena'ya yapılan şantaj girişimine yardım ettiği gerekçesiyle göz altına alınmış, tutuksuz yargılanma kararı sonrası serbest bırakılmıştı.

Deneyimli oyuncu, o günden bu yana Fransa aday kadrosunda kendisine yer bulamadı. Söz konusu davada özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena'ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin Euro para istendiği ortaya çıktı.

Sayfa Yükleniyor...