Ve Gökhan Gönül resmen Kartal oldu!

Beşiktaş, Gökhan Gönül ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

NTV Spor 01.07.2016 - 14:12

Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Gökhan Gönül, bundan böyle Beşiktaş formasıyla mücadele edecek. 

Siyah-beyazlı kulüp deneyimli oyuncu ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre Gökhan Gönül ilk 2 sezon 1 milyon 750 bin euro, üçüncü sezon 1 milyon 700 bin euro, dördüncü sezon ise 1 milyon 650 bin euro garanti ücret alacak. Milli futbolcuya ayrıca puan başına 4 bin euro ödenecek.

"GÖKHAN'IN AİLEMİZİN PARÇASI OLMASINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ"
Beşiktaş Kulübü, Gökhan Gönül transferini duyurmasının ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Gökhan Gönül'den "Türk futbolunun en iyi sağ beki" olarak bahsedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türk futbolunun en iyi sağ beki unvanını sonuna kadar hak eden, sahadaki özverili mücadelesi ile tüm spor otoritelerinin övgüsünü kazanan milli futbolcu Gökhan Gönül, artık bir Kartal... Maddi beklentilerin ötesinde, sporcularını 'evlat' bilen, hak ettikleri saygıyı gösteren, birlikte sevgi ve huzur dolu bir aile ortamı sunan büyük Beşiktaş camiası olarak Gökhan Gönül'ün de artık ailemizin bir parçası olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz."

Gökhan'ın hem Beşiktaş'a hem de A Milli Futbol Takımı'na uzun yıllar hizmet edeceğine inanıldığı vurgulanan açıklamada, "İnanıyoruz ki Sevgili Gökhan, imzaların kağıtlara değil kalplere atıldığı, sahaya yetenekten önce karakterle çıkıldığı bu büyük camiada kariyerine çok daha başarılı bir şekilde devam ederek, Türk futboluna hem Beşiktaş hem milli takım formalarıyla uzun yıllar daha hizmet edecek." denildi.

Sayfa Yükleniyor...