Vedat İnceefe Yeni Malatya'da

Eski Galatasaraylı futbolcu Vedat İnceefe Yeni Malatyaspor'un teknik direktörlüğüne getirildi.

NTV Spor

11.11.2010 - 16:18

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor'da teknik direktörlük görevine Galatasaray'ın eski oyuncusu Vedat İnceefe getirildi.

Kulüp Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, Vedat İnceefe ile sözleşme imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Katipoğlu, İnceefe'nin futbolculuğunu ve kişiliğini yakından tanıdığını ifade ederek, başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi. Başkan Katipıoğlu, "Gönül, sezon başında hocamızla olmak isterdi. Ancak kısmet bugüneymiş. Her şeyde bir hayır vardır. İstediğimiz sonuçları umarım en kısa zamanda alırız. Bir takım hedeflerimiz vardı ama bunlardan biraz uzaklaştık. Tekrar bu hedeflerimize doğru ilerlemek istiyoruz. Hocamız da gördü ki iyi bir kadroya sahibiz. Şanssızlıklar ve kısmetsizlikler peşimizi bırakmadı. Dün bitti, bugün var. Hocamızın da aramıza katılmasıyla her şeyin çok güzel olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Vedat İnceefe de Bucaspor maçında takımı izledikten sonra kulüp başkanı Katipoğlu ile görüştüklerini ve dün ilk antrenmanlarını yaptıklarını söyledi.Yeni Malatyaspor'un hak ettiği yerde olmadığını ifade eden İnceefe, "Takımda bir problem var. Bu problemi çözeceğimize inandığımız için buradayız" dedi.

İlk yarıda oynayacakları 6 maç olduğunu dile getiren İnceefe, şöyle konuştu:"Müsabaka döneminde takıma herhangi bir yükleme yapamayız. Devre arası kampını iyi geçirirsek, ikinci yarı play-off'lara katılma açısından büyük bir avantaj sağlarız. Önümüzde 6 maç var, burada bana göre yenemeyeceğimiz takım yok. Ama takımın durumunda problemler var. Bu problemleri en kısa zamanda aşarsak, tırmanışımızı sürdürürüz. Futbolcuların öz güvenleri kaybolmuş. Bunu tekrar kazandıracağız. Hırslıyız, futboldaki hırsımız teknik direktörlük hayatımızda da inşallah devam edecek. Kendi futbolumu arkadaşlara yansıtmaya çalışacağız. Bunu yaptıktan sonra problem de kalmayacak."

Konuşmaların ardından, Katipoğlu ve İnceefe 1 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Sayfa Yükleniyor...