"Vedat Muriç için Ali Koç aradı..."

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal ve Teknik Direktörü İsmail Kartal transferle ilgili açıklamalar yaptı. Hasan Kartal, Muriç'in transferi için Fenerbahçeli mevkidaşı Ali Koç'un kendisini aradığını söyledi ve "1 hafta içerisinde ya kalacak ya da gidecek" dedi.

NTV Spor

27.06.2019 - 14:50

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal ile kulüp teknik direktörü İsmail Kartal, Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılan Vedat Muriç'in geleceği hakkında açıklamalar yaptılar. TRT Spor'a transferle ilgili konuşan Hasan Kartal, "Sayın Ali Koç ile konuştum. Artık son aşamaya getirmemiz gerekecek. Bu işi bir yere getirmek lazım. Ama olmazsa da çocuk bizim çocuğumuz. Ama herhalde bu hafta kesinleşir. Galatasaray'ın da teklifi devam ediyor. Ama neticede belirli bir bedelle bitiririz diye bir şey konuşmadık." dedi.

Kafalarında Muriç ile ilgili bir bedel olduğunu kaydeden Hasan Kartal şöyle konuştu, "Bunu söylemek doğru olmaz çünkü oyuncuyla 4 tane kulüp ilgileniyor. Biraz ticari düşünmemiz lazım. Takas konusunu Yılmaz Bal ve İsmail hoca bilir. Bizim işimize yarayacak oyuncu var mı bilmiyorum, onlar bilir. Ama ben takasa çok sıcak değilim. Direkt transfer istiyoruz. Avrupa kupalarında oynamak için Galatasaray'ı istiyordur. Yoksa Fenerbahçe ile Galatasaray'ı yan yana koyduğumuzda farklı bakacağını düşünmüyorum. Bizden ayrılan oyuncuların mutlu olmasını isterim tabii ki. Yurt dışından da belli teklifler oldu. Biraz da hareketlenme yeni yeni başlıyor. Ben zannediyorum ki 1 hafta-10 gün içerisinde bu iş sonuçlanır."

Galatasaray'dan da Muriç'in transferi için kendilerini aradıklarını belirten Hasan Kartal, "Sayın başkan Ali Koç bizzat beni aradı, onunla da görüştük ama ortada bir rakam yok. Kısa bir sürede tamamlanır diye düşünüyorum" diye konuştu.

Teknik direktör İsmail Kartal ise Vedat Muriç'in gitmesini istemediğini vurgularken, "Türkiye'ye geldiğinden beri kendisini takip ediyorum. Geçen sezon bayağı bir gelişim gösterdi. Her futbolcu yeri ve zamanı gelince daha büyük hedefleri olan başka yerlere gitmek isteyebilir. Bir yıl daha mukavelesi var. Kendisine ihtiyacımız var. Vedat'ı verirsek bu şartlarda yerini kolay kolay dolduramayız. Futboldur bu. Başarılı olması için kendisinin de istemesi lazım. Bu işlerde biraz da futbolcunun kendisinin isteyerek ve severek bir kulüpte oynaması gerekiyorsa bunların da olması gerekir. Kendisi istediği için de gidemez. Burası profesyonel bir kulüp. kulüp menfaatleri ön planda. Tüm bunları masaya yatırıp bir karar vereceğiz." ifadelerini kullandı.

"MEHMET TOPAL'I TAKIMDA GÖRMEK İSTERİM"
Fenerbahçe ile yollarını ayıran eski oyuncusu Mehmet Topal'ı da takıında görmek istediğini belirten İsmail Kartal, "Ama kulübün ekonomik şartları söz konusu. Mehmet çok düzgün, karakterli kendisini o mevkide kabul ettirmiş bir isim. Bu işin mali yapısı var. Kulüplerin mali şartları da ortada. Şartlar uygun olursa Mehmet Topal neden olmasın?" sözleriyle transfere açık kapı bıraktı. Rizespor Başkanı Hasan Kartal ise Mehmet Topal ile ilgili, "Hocam bizim kulübün yapısını biliyor. Kulübün yapısına yük getirmeyecekse getirsin." demekle yetindi.

ADEBAYOR KONUSU
Medipol Başakşehir ile yolları ayıran ve ismi Rizespor'la anılan Emmanuel Adebayor için ise İsmail Kartal, "Ortada bir çok futbolcunun ismi dolaşıyoU. Bir çoğu aspragas. Biz realiteden yanayız. Rasyonel düşünüyoruz. Transfer çalışmalarını çok şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Şu anda gelen giden oyuncuları izliyoruz. Ciddi bir çalışma içerisindeyiz. En önemlisi Rizespor'a katkı sağlayacak, burada başarılı olmak isteyen başarılı olmak isteyen karakterli oyuncuları istiyorduz. Transfer çalışmaları çok şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. İstersek bir günde 10 oyuncu alırız. Doğrusunu, güçlüsünü, iyi niyetlisini, başarılı olmak isteyeni ve eokonomik koşullara uygun oyuncuları almak istiyoruz. Bu tarz oyuncuların üzerindeyiz. Rizespor taaraftarları da merak içindeler. Mykolo Moroziuk'un kalmasını istedim. Anlaştık ve takımda kalacak. Başkana teşekkür ederiz. En iyi oyuncuları, Rizespor'a faydalı olacağını düşündüğümüz oyuncuları almak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bunları en kısa sürede açıklayacağız." ifadelerini kullandı.

Sözlerinin sonlarında ise Hasan Kartal, Vedat Muriç'e yeni teklif götürmeye hazır olduklarını belirtti ve "İnşallah kalır. Çok karakterli ve düzgün bir arkadaşımız. Kalmasından yanayız. Vedat Muriç'e yeni bir teklif sunabiliriz. İnşallah o yönde karar verir. Onun fikirlerini aldıktan sonra bir karar vereceğiz. " diye konuştu. Kartal son olarak transferin 1 hafta içinde bitmesi gerektiğini vurguladı ve "Ya kalacak ya gidecek. Mutlak suretle bir hafta içinde bitmesi lazım." dedi.

Sayfa Yükleniyor...