Vedat Muriqi resmen Lazio'da

Fenerbahçe, Vedat Muriqi'nin transferi konusunda Lazio ile 17,5 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varıldığını açıkladı.

NTV Spor 15.09.2020 - 18:20 | Son Güncelleme: 15.09.2020 - 22:19

Fenerbahçe, Vedat Muriqi'nin transferi konusunda İtalya'nın Lazio Kulübü ile 17,5 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Fenerbahçe Futbol AŞ tarafından Borsa İstanbul'a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da yer alan açıklamada "Sağlık kontrollerinin tamamlanması ile profesyonel futbolcumuz Vedat Muriqi'nin İtalyan Kulübü Lazio'ya, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 17,5 milyon Euro net bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır" denildi.

VEDAT MURİQİ'DEN VEDA MESAJI

Açıklamada, transfer bedeline ilaveten, sportif sonuçlarına bağlı olarak Lazio'nun, sarı-lacivertli kulübe aşamalı olarak azami net 2,5 milyon Euro bonus bedeli ödeyeceği belirtildi. 

Ayrıca, Muriqi'nin ileride diğer bir kulübe transferi halinde Lazio tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Fenerbahçe'ye, İtalyan kulübünün yüzde 5 bonus bedeli ödeyeceği kaydedildi. 

Öte yandan sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan veda mesajında, "2019-2020 sezonunda formamızı giyen Vedat Muric, İtalya'nın Lazio takımına transfer olmuştur. Vedat'a oynadığı sürece verdiği katkı ve gösterdiği mücadele için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde kendisine başarılar dileriz. Yolun açık olsun" ifadelerine yer verildi.

Lazio, Vedat Muriqi transferini videoyla duyurdu. Vedat Muriqi'nin imza görüntülerinin paylaşıldığı videoda, Kosovalı golcü için "Gemimize hoşgeldin, korsan" ifadeleri kullanıldı. 

 

Sayfa Yükleniyor...