Vincenzo Montella, Kuntz'un sistemini değiştiriyor: Ekibe 2 Türk yardımcı

SON DAKİKA HABERİ: A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella için imza töreni düzenlendi. Oyun sistemini değiştireceğini söyleyen Vincenzo Montella'nın teknik ekibinde 2 Türk yardımcı antrenör olacağı açıklandı.

Haber Merkezi - NTV Spor 27.09.2023 - 14:01
Son Güncelleme: 27.09.2023 - 15:58
Vincenzo Montella, Kuntz'un sistemini değiştiriyor: Ekibe 2 Türk yardımcı

A Milli Takımı'nda Vincenzo Montella dönemi resmen başladı. İtalyan teknik adam için düzenlendi.

Vincenzo Montella imza töreninde milli takımın oyun sistemini değiştireceğini açıkladı. Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Montella'nın teknik ekibinde 2 Türk yardımcı antrenör olacağını bildirdi.

İmza töreninde öncelikle söz alan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi şu ifadeleri kullandı:

"Bildiğiniz üzere geçen hafta eski teknik direktörümüz Stefan Kuntz ile iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde yollarımızı ayırdık. Stefan Kuntz'a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında ona başarılar diliyorum. Yine geçtiğimiz hafta yeni teknik direktörümüz Montella ile anlaştığımızı kamuoyuna duyurmuştuk. Bu güzel aileye hoş geldin diyorum. Bu çok önemli görevinde başarılar diliyorum.

⚽️👉

Sayın Montella'nın futbolculuk kariyeri başarılarla dolu. Disiplinli, parlak ve geleceği olan bir futbol adamı. Adana Demirspor'un teknik direktörlüğü görevini başarıyla yerine getirdi. Hem başarısı hem saha dışındaki tutum ve davranışlarıyla kendisine sevgi ve saygı duyulmasını sağladı. Buradan gittiğinde Türkiye ile ilgili övgü dolu açıklamalar yaptı. Ne kadar mutlu olduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Şimdi de aynı istikrarı için göstermesini bekliyoruz. Bu görev, son derece saygın ve anlamlı bir görev.

"3 YILLIK ANLAŞMA YAPTIK"

Sayın Montella ile 3 yıllık bir anlaşma yaptık. Montella'nın liderliğinde büyük başarılara imza atmayı diliyorum. Hocamıza başarılar diliyorum.

U21 MİLLİ TAKIMI DETAYI

Ümit Milli Takımımızın kontrolü de hocamızın elinde olacak. Havuzumuzu genişletmek istiyoruz. Hocamız da bu konunun sorumlusu olacak.

"2 TÜRK YARDIMCI ADAYIMIZ VAR"

Teknik ekipte Türk yardımcı hocalar olacak. 2 adayımız var. Daha görüşmeler gerçekleşmedi. Gerçekleştikten sonra oturup hocamızla beraber karar vereceğiz. Gelecek hafta konuyla ilgili açıklamayı yapacağız.

"MONTELLA TÜRKİYE'DE KALACAK"

Hocamız Türkiye'de kalacak. Sadece İstanbul ve Trabzon'da maç izlemeyecek. Anadolu'nun her yerinde maçları izleyecek."

Büyükekşi sonrası söz alan Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop şöyle konuştu:

"Başarılı olmak için yeni kararlar aldık ve bu kararlar neticesinde Montella ortaya çıktı. Hedefimiz EURO 2024'e katılmak. Almanya'daki vatandaşlarımızla orada bir araya gelmek istiyoruz. Umarım 2024 Almanya turnuvasına katılarak her şeyi telafi edebiliriz."

Son olarak söz alan Vincenzo Montella'nın ifadeleri ise şu şekilde:

"Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Türkçe konuşamadığım için kusura bakmayın, henüz Türkçe konuşacak seviyeye gelemedim.

Öncelikle bu ülkede çalıştığım için çok mutluyum. Bütün taraftarlara mutluluk getirmek istiyoruz. Almanya'daki turnuvada da taraftarlarımıza mutluluk yaşatma hedefindeyiz.

"GÖREVİ KABUL EDERKEN HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM"

Hiç tereddüt etmedim bu görevi kabul ederken. Genç ve kaliteli bir takıma sahibiz. Bu gururlu duyguları, milli duyguları biz de sahada herkese geçirmek ve mutluluklar yaşatmak istiyoruz. Önemli bir sorumluluk ama bunu gerçekleştirmek için buradayız.

"BURADAKİ DUYGULAR BANA ÇOCUKLUĞUMU HATIRLATIYOR"

2 yıldır Türkiye'deyim. Duyguları, kültürü daha iyi anlıyorum. Bu duygular İtalya'dakiyle benzer, bana çocukluğumu hatırlatıyor. Beni eleştirenler de olacaktır elbet ama ben her zaman en iyisini yapmaya çalışacağım. Bir kulübü temsil etmiyorum. Her maçı izleyerek, analiz ederek en iyisini yapmaya çalışacağız.

"BU FORMAYI GİYMEK BİR HEDİYE DEĞİL, PRESTİJDİR"

Takım ruhu bizim için çok önemli, bunu sahaya yansıtmalıyız. Futbolcular takımlarındaki ruhu, milli takıma da geldiğinde yansıtması lazım. Biz de bunu sağlamak için burada olacağız. Bu formayı giymek bir hediye değil, bir prestijdir. Çok önemli bir ulusu temsil ediyoruz. En iyisini yapmaya çalışacağız.

SİSTEM SORUSUNA CEVAP

Sistem için bir düşünceye sahibim ama bunları geliştiriyoruz. Sadece bir sistem olarak değil bir oyun metodu üstüne çalışacağız. Zaten 2 yıldır burada olduğum için çoğu oyuncuyu tanıyorum. Üstüne kendi fikirlerimi koyarak geliştirmeye çalışacağım.

KUNTZ'UN SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLECEK Mİ?

Tabii ki maçları izledik. Bizim de gördüğümüz şeyler var. Her antrenör daha iyisini yapmak ister. Kuntz için saygıdan dolayı şunu beğenmedim diyemem ama oyun kurulumu ve pozisyon dağılımıyla ilgili birkaç şey belirledik kafamızda. Bu bağlamda yeni bir sistem planlıyoruz.

"ÇALHANOĞLU VE BİRKAÇ OYUNCUYLA KONUŞTUM"

İlk hedefimiz geleceğe bakmak. Tarihi biliyoruz. Buraya gelmeden önce başkanımızla, Hamit Bey'le ve Mustafa Bey'le konuştum. Takım kaptanı olduğu için Hakan Çalhanoğlu ve birkaç oyuncuyla da konuştum."

Sayfa Yükleniyor...