"Vladimir Putin'den daha fazla yalan söylüyorlar"

La Liga Başkanı Javier Tebas, Avrupa Süper Ligi projesinden ayrılmayan Real Madrid, Barcelona ve Juventus hakkında eleştirilerde bulunurken üç takımı, yalan söylemekle suçladı.

NTV Spor 03.03.2022 - 17:23
"Vladimir Putin'den daha fazla yalan söylüyorlar"

UEFA Başkanı Alexander Ceferin ve Javier Tebas, Financial Times gazetesinin düzenlediği panelde açıklamalarda bulundu.

Tebas, 'nin kurucularından olan Real Madrid, ve 'un projeyi sürdürme ve canlandırma çabalarının gereksiz olduğunu belirtti.

Tebas yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, "UEFA ve Premier Lig'e düşman oldular. İstedikleri şekilde kendilerini savunabilirler ama bunun için çalıştıklarını hepimiz biliyoruz. Bu konuyla ilgili ne zaman bir şeyler okusam sinirleniyorum. Dürüst olmak gerekirse Putin'den daha fazla yalan söylediklerini düşünüyorum. Projenin ulusal ligleri etkilemeyeceğini söylüyor fakat bu tamamen yanlış. Liglere çok fazla zarar verdiler."

Üç takımın başkanlarının Juventus Başkanı Andrea Agnelli'nin evinde buluştuğu ve projeyi tartıştığını söyleyen Tebas konuyla ilgili, "1-2 hafta önce sanırım Agnelli'nin evinde toplandılar. Turnuva için sabit takımlar olmayacağını ve katılımın fazla olacağını söylüyorlar. Real Madrid bu turnuvada ilk sırayı almak istemediğini söylüyor, bu tamamen yalan." açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...