Volkan Demirel, Hatayspor, Jorge Jesus, Arda Güler ve Fenerbahçe'yi yorumladı; jübileye açık kapı bıraktı

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Sivasspor maçının ardından sahalarında oynayacağı karşılaşmada şampiyonluk ortamı yaratılmasını istedi. Demirel, "Fenerbahçe'den jübile ister misin?" sorusunu yanıtladı; Jorge Jesus ve Arda Güler konusunda düşüncelerini aktardı.

NTV Spor 28.09.2022 - 20:34 | Son Güncelleme: 29.09.2022 - 13:07
Anadolu Ajansı

BeIN Sports'ta katıldığı bir programdaSüper Lig'de sık sık teknik direktör değiştirilmesi konusunu eleştiren Volkan Demirel, "Bir teknik adamı göreve getiriyorsanız 3-5 haftada göndermemelisiniz. Teknik adamların arkasında durulması lazım. Giresunspor örneği var geçen seneden" dedi.

Volkan Demirel, Jorge Jesus için ne dedi?
Fenerbahçe
'nin başına sezon başında gelen teknik direktör Jorge Jesus'u öven Demirel, "Jorge Jesus, çok değerli bir teknik adam. Hocaya saygı gösterildiği için Fenerbahçe diğer sezonlardan daha iyi görünüyor. Fenerbahçe şu anda taraftarlarını memnun ediyor. Hocanın rakibe göre sistemle çıkması çok hoşuma gidiyor. Hiçbir konuda ısrar etmiyor. 3-4-3 ya da 4-4-2'de diretmiyor. Benim de futbola bakışım böyle. Rakibine göre... Çünkü futbol bir analizdir. Rakibi çözümleyebiliyorsanız maçı kazanma oranınız artar. Benim de futbol anlayışım bu şekilde. Yeri gelir üçlü oynarsın, yeri gelir dörtlü " ifadelerini kullandı.

Rotasyonun futbolda olması gereken bir şey olduğunu kaydeden Volkan Demirel, "Ancak bir omurganız olmalı ve bu da 5 kişiden oluşur. Her değişen oyuncudan performans alamazsan sıkıntı başlar" diye konuştu.

Arda Güler'in gelişimi
Fenerbahçe taraftarının çok şey beklediği genç oyuncu Arda Güler konusunda ise Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, "Arda Güler'in gelişimi bence gayet iyi gidiyor şu an. Hocanın ne yapmak istediğini anlayabiliyorum. Evet top ayağına çok yakışıyor ancak bence Jorge Jesus zamanlamayı çok iyi ayarlıyor. 90 dakika oynayacak durumda değil ki hoca onu oynatmıyor" yorumunu yaptı.

Volkan Demirel Fenerbahçe'den jübile ister mi?

Fenerbahçe'de jübile konusunda ise eski milli futbolcu, "Fenerbahçe'de bana jübile yapılması ya da yapılmaması içimde bir yara değil. Bu bana verilebilecek bir değer değil. Sokağa çıktığımda bir Fenerbahçeli taraftarın boynuma sarılması bambaşka bir boyut. Statta bırakma faslı hoşumuza gider mi? Gider" açıklamasınını yaptı.

Ülke dışı teknik direktörlük konusunda ise Volkan Demirel, "Şu an için Premier Lig'e yeterli bir donanıma sahip değilim. Belçika ve Hollanda ligleri olabilir ama her şeyi adım adım atarsak bence daha iyi bir kariyer planlaması olur" ifadelerini kullandı. 

Hatayaspor, Süper Lig'de sezona kötü başladı ve oynadığı altı karşılaşmada galibiyet alamadı. Hatayspor'un yeni teknik patronu Volkan Demirel taraftara çağrıda bulunarak "Sivas'tan sonra iç sahada oynadığımız ilk maçta Hatay'dan burada adeta bir şampiyonluk ortamı yaratmalarını istiyorum. Bize inansınlar ve ilk 6 haftayı unutsunlar" dedi.

Sayfa Yükleniyor...