Volkan Demirel'in deprem sözleri yürek burktu: "Ölüp mutlu olacağım bir gündü"

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, depremde yaşadıklarını İngiliz basınına anlattı. Volkan Demirel'in sözleri yürek burktu.

Tuna Tunca - NTV Spor 20.05.2023 - 12:38
Volkan Demirel'in deprem sözleri yürek burktu: "Ölüp mutlu olacağım bir gündü"

Teknik Direktörü , 6 Şubat'taki deprem felaketinde yaşananlarla ilgili Daily Mail'e açıklamalarda bulundu.

Volkan Demirel'in açıklamaları şöyle:

öncesinde oynanan ve 1-0 kazandıkları Kasımpaşa maçıyla ilgili konuşan Demirel, "Stadın içinde muhtemelen yüzlerce yıldır hissedilmeyen bir sevgi vardı. Ölüp mutlu olacağım bir gün olsaydı, bundan daha iyisini düşünemezdim" ifadelerini kullandı.

⚽️👉 HABERLERİ

Deprem sırasında ailesiyle yaşadıklarını aktaran başarılı teknik adam, "Benim ilk tepkim küçük kızımın üzerine atlamak oldu, böylece düşecek bir şey benim üzerime düşecekti. Eşim de büyük kızımın üzerine atladı" dedi.

Normalde çok sakin olduğunu belirten Volkan Demirel, "O gece hayatım boyunca en çok ağladığım geceydi" şeklinde konuştu.

Kasımpaşa maçının son saniyesinde golü atan ve depremde yaşamını yitiren Christian Atsu'ya da değinen Demirel, "Christian kendi inisiyatifiyle şut atmaya karar verdi. Golü attıktan sonra yanına koştum ve onu kaldırdım. Onun için çok mutluydum. Ne yazık ki bunun onu tuttuğum, birlikte kutlama yaptığım ve onun yanında olduğum son an olduğunu bilmiyordum" dedi.

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

Depremin ardından başka takımlardan teklifler aldığını belirten Volkan Demirel, "Onları terk etmeyeceğime ya da yüzüstü bırakmayacağıma söz verdim. Geri dönüp yardım etmek zorundaydım. Aileler konteynerlerda yaşıyor. Binalar girilemeyecek kadar kırılgan durumda. Hatayspor'un stadyumu depremzedeler için bir sığınak oldu" ifadelerini kullandı.

Volkan Demirel, son dönemde en çok zorlandığı sorunun "Nasılsın?" olduğunu belirterek, "İyi hissettiğimi söyleyemem. Çünkü insanların neler yaşadıklarını biliyorum. Ama kötü olduğumu da söyleyemem çünkü hala hayattım" şeklinde konuştu.

Volkan Demirel deprem sonrası hayata bakışının değiştiğini dile getirdi ve "Yatağa girdiğiniz her günün, başınızı yastığa koyduğunuz her günün son gününüz olabileceğini öğrendim" sözlerini sarf etti.

Almanya'daki takımlara da yardımlarından dolayı teşekkür eden genç hoca, "Özellikle Bayern Münih, Borussia Dortmund ve Mainz yardım etmek için bir kampanya başlattı" dedi. Volkan Demirel'in, bu ekiplerden biriyle bu yaz bir dostluk maçı yapmayı umduğu belirtildi.

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...