"Yabancı oyuncu sayısı serbest bırakılsın"

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılmasını istedi. Hatayspor'un teklifini kabul etmesiyle ilgili olarak da 41 yaşındaki teknik adam, "-Neden hatay'a gidiyorsun? dediler" açıklamasını yaptı.

NTV Spor 11.12.2022 - 18:54
"Yabancı oyuncu sayısı serbest bırakılsın"

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

Teknik Direktör , TİVİBU Spor'a verdiği röportajda 'da görev almasından, ligdeki performanslarına; yabancı oyuncu sınırlamasından, gelecek hedeflerine kadar bir çok konuda açıklama yaptı.

Hatayspor'a geliş dönemiyle ilgili olarak Volkan Demirel, "Biz geldikten sonraki 7 haftada 16 puanla Fenerbahçe ilk sırada, 13 puanla da Hatayspor ikinci sırada. Biz alırken de tam tersi 6 haftada 1 puan almış takım vardı. Biz buradaki oyuncu grubunun nasıl olduğunu tespit etmiştik" dedi.

"Bir transfer dönemi gelecek ve transfer yapacağız"
Milli ara döneminde göreve geldiklerini söyleyen Hatayspor teknik patronu, "Orada kendimizi inandırdık ki; başladıktan sonra 2 tane galibiyet aldık. O maçlar bize motivasyon verdi. Futbolcularla aramızdaki ilişki gelişti. Oyuncularımdan çok memnunum. Arkadaşlarımdan daha doğrusu. Ağabey-kardeş ilişkisi var aramızda. Bir transfer dönemi gelecek ve transfer yapacağız. Daha çok takımı nasıl güçlendiririz diye bakarak transfer yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Neden Hatay'a gidiyorsun dediler?"
Hatay'a geliş sürecindeki "Bir puanlı bir takımı kaldırmak çok zordur. Herkes diyordu ki "Neden Hatay'a gidiyorsun?" sözlerini hatırlatan Demirel, "Düştü gözüyle bakıyorlar ama ben öyle bir düşünmedim. Bir riskti ama risk almadan başarıyı elde edemezsiniz. Ekip olarak takımla çalışmaktan çok mutluyuz. Verdiğimiz her şeyi alıyorlar. Bu da karşılıklı inanmaktan geçiyor. Demek ki onlar da bize inanmışlar. Çok güzel bir ortamımız var. Burada kamp ortamı da çok güzel. Ben biraz daha fizik ve savunma çalıştırıyorum şu anda. Çünkü kadromuz buna uygun. Belki oyuncularımızın pek hoşuna gitmiyor ancak doğru olan bu. Geriden oyun kurmaya kalkıp çok fazla gol yiyorsam o sistemi tercih etmem" ifadelerini kullandı" açıklamalarını yaptı.

Oyunculara serbestlik verdiğini kaydeden Volkan Demirel, "Futbolcu Volkan olarak şu anki hoca halimle çalışmak isterdim. Çünkü takımlarımda rahatlık var. Kimseye hiçbir şey dayatmıyorum. Oyuncum evinde bir kadeh şarap ya da bira içiyorsa kamptayken de içebilir. Bir kadeh şaraptan ya da şişe biradan kimse sarhoş olmaz" diye konuştu.

"Yabancı sayısı serbest bırakılsın"
Ligdeki yabancı oyuncu sınırlaması hakkında düşüncelerinin sorulması üzerine de Volkan Demirel, "Yabancı sayısının serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Planlama ile ilgili bir şey. Siz bir şeyi bir sayıda tutarsanız, insanlar o sayıyı tutturabilmek için uğraşıyor. Sayılarla kısıtlamak yerine herkesin kendi yorganına göre ayağını uzatması gerekiyor" açıklamasını yaptı.

Yine Bertuğ Yıldırım övgüsü
Daha önceki bir röportajında "20 yaşında bir genç. Ama acayip bir fizik kalitesi, acayip bir bitiriciliği, acayip bir enerjisi, bitmek bilmeyen bir gücü var. Bunu çok iyi kullanırsa onda da çok iyi bir mesafe kat edeceğiz. Bence Türk futbolunun yetiştirdiği en büyük santrfor olacak. Haaland, Ibrahimoviç... Bu seviyelerin oyuncusu olabilecek bir oyuncudan bahsediyorum" dediği Bertuğ Yıldırım'a bir kez daha dikkat çeken Volkan Demirel,

"Elimden geldiği kadar Bertuğ'u Türk futboluna kazandırmaya çalışacağım ama bunun da zamanı var. Zamanla dediklerimizi yaparsa bu yolda yürürse zamanla dediğim yerlere gelecektir. 1,92 boyu var, maşallah çok güzel bir fiziği var. 20 yaşında ve her yerde söylüyorum. Önümüzdeki yılların en iyi santrforlarından biri olacak. Örnekler veriyorum. Kitap okumasını, sosyal ve kültürel anlamda kendisini geliştirmesi gerektiğini söylüyorum" sözleriyle genç oyuncuyu övdü.

Sayfa Yükleniyor...