"Yanal 6 ay sonra olabilir"

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, teknik direktör Prandelli'yi görevden almak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Yarsuvat, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte derbi izleyebileceğini de belirtirken, Mayıs'ta yönetimi kesin olarak bırakacağını tekrarladı.

NTV Spor

01.11.2014 - 12:03

Galatasaray'da yeni başkan Duygun Yarsuvat, teknik direktör Cesare Prandelli'nin görevden alınıp alınmayacağı ile ilgili tartışmalara nokta koydu...

TRT Spor'a açıklamalarda bulunan Yarsuvat, böyle bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Galatasaray başkanı, "Kişiler bunları nereden çıkartıyor. Benim böyle bir niyetim yok. Teknik heyetin de böyle bir niyeti yok. Abdürrahim Albayrak ve Ali Dürüst ile de görüşüyorum. Onların da niyeti yok" dedi.

Ersun Yanal söylentilerini de yanıtlayan Yarsuvat, "Yanal, olsa olsa yakıştırma olur. Ersun Yanal ileride, 1 sene ya da 6 ay sonra olabilir. Ama şu an için adı aramızda geçmedi" diye konuştu.

Sabri Sarıoğlu konusunda, "Prandelli ile görüştüm ve Sabri'yi ben kadro dışı bırakmadım dedi" açıklamasını yapan Yarsuvat, bunun üzerine deneyimli oyuncunun A takıma dönmesine karar verdiklerini belirtti.

Diğer kulüplerle iyi ilişkiler içinde olacaklarını ifade eden Galatasaray başkanı, "Aziz Yıldırım ile tabii ki birlikte maç izlerim. Belli kurallar dahilinde herkesle beraber olurum. Brezilya milli maçı Saraçoğlu Stadı'nda yapılacak. O maçta federasyon başkanının davetlisi olarak bulunacağım. Ben niye Fenerbahçe'nin maçlarına gitmeyeyim, o niye bizim maçlarımıza gelmesin. Beşiktaş için de aynı" açıklamasını yaptı.

Futbolcuların alacaklarını ödemek için kaynak bulmaya çalıştıklarını vurgulayan Yarsuvat, devre arasında transfer düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Duygun Yarsuvat, Mayıs'ta kesin olarak kongreye gidileceğini tekrarlarken "Asla devam etmeyeceğim. Çünkü bir kere söz verdim ve beni seçenler Mayıs ayına kadar seçti. Bu sözümden dönmem" dedi.

 

Sayfa Yükleniyor...