Valdano: Messi mucize, futbolun yeni dahisi Ronaldo gibi süper insan olacak

Arjantin Milli Takımının ve Real Madrid'in eski golcüsü Jorge Voldano, futbolun yeni dahilerinin Cristiano Ronaldo gibi süper kahramanlar olacağını savundu.

NTV Spor

11.02.2020 - 10:45

1986 Dünya Kupası'nı kazanan Arjantin milli takımının yıldızlarından Jorge Valdano, futbol akademi sayılarının artmasıyla sokaktan çıkan yıldızların geçmişte kalacağını söyledi. Arjantin'de yayınlanan Tiempoar sitesine konuşan eski Real Madrid'li, gelecek yılların dahisinin Messi gibi değil, Cristiano Ronaldo gibi isimlerden çıkacağını savundu.

"Messi her şeyle çelişiyor" diyen Valdano, "Dahiye dönüştü, her şeyi değiştirebiliyor. Bir kahramanın, süper bir yıldızın gücüne sahip" dedi.

Messi'nin takımdaki her türlü dengesizliği giderecek güce sahip olduğunu kaydeden Valdano, "Yok edici etkisiyle son dört maçın üçünün sonucuna karar verdi' diye konuştu.

"Messi, daha deneyimli hale gelirken, daha çok gücünün farkına vardı" görüşünde bulunan Arjantin efsanesi vatandaşı için şöyle konuştu "Bir tane Messi var. Ondan sonra neyin geleceğini bilmek zor. Her 15 veya 20 yılda yeni bir dahi geldiğini düşününce, yeni yetenek spor akademi çıkışlı olacak." 

"Messi, yeteneklerini sokaklardan ve akamediden alan bir mucize" övgüsünde bulunan Jorge Valdano, "13 yaşına kadar bilimsel olmayan metotlarla Arjantin'de büyüdü. Daha sonra Barcelona'ya gitti ve orada çekici futbol oynamayı öğrendi. Ancak daha çok kendi stilinde oynadı.

Şimdi futbolcular için sokaklar, futbol oynama alanı olmaktan uzaklaştı. Güney Amerikada, hala futbolun hüküm sürdüğü yoksul alanlar var. Ancak yeni Messi, Lionel Messi'den çok Christiano Ronaldo'ya benzeyecek. Fiziksel olarak süper insana benzeyecek, daha çok mücadelesi olacak. Sadece bir kahramana benzeyecek"
açıklamalaranı yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...