Yeni Malatyaspor'dan 2 futbolcuya tepki: Bu vefasızlığı unutmayacağız

TFF 1. Lig'den çekilme kararı alan Yeni Malatyaspor, sözleşmelerini tek taraflı fesheden Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül'e tepki gösterdi ve "Bu vefasızlığı asla unutmayacağız" açıklamasını yaptı.

NTV Spor 15.02.2023 - 09:49
Son Güncelleme: 15.02.2023 - 09:56
Yeni Malatyaspor'dan 2 futbolcuya tepki

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrasında hasar gören futbol kulüpleri Türkiye Federasyonu'na ligden çekilme talebinde bulundu. TFF 1. Lig'de mücadele eden da ligden çekilme talebi kabul edilen takımlar arasında yer aldı.

Yeni Malatyaspor deprem nedeniyle ödemelerin gecikmesinden dolayı ve 'ün sözleşmelerini tek taraflı feshettiğini açıkladı. Malatyaspor ayrıca bu oyunculara "Bu vefasızlığı asla unutmayacağız" diyerek tepki gösterdi.

Yeni Malatyaspor tarafından yapılan açıklama

"İlimizde yaşanan deprem sonrasında çok büyük bir afetin içerisinde kaldık. Futbolcumuz Ahmet Eyüp Türkaslan'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık ve bu süreçte ligden çekilme kararı aldık.

13.02.2023 Pazartesi günü ödemesi yapılacak olan ancak deprem dolayısıyla geciken ödemeleri beklemeyen Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül, kulüplerine ve bu şehre büyük bir vefasızlık yaparak, sözleşmelerini tek taraflı olarak fesih ettiler.

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan şu dönemde yaptıkları bu vefasızlığı asla unutmayacağız."

Sayfa Yükleniyor...