Yeni Malatyaspor çekilme kararını Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, ligden çekilme kararını Türkyie Futbol Federasyonu'na ilettiklerini açıkladı.

NTV Spor 11.02.2023 - 12:30
Son Güncelleme: 11.02.2023 - 12:31
Yeni Malatyaspor ligden çekilme kararını TFF'ye iletti

, ligden çekilme kararını 'ye iletti.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere, Kahramanmaraş merkezli 7.7 şiddetinde yaşanan depremden birçok şehrimiz gibi Malatya’mız da etkilenmiş bulunmaktadır. Şehrimizi ve ülkemizi derinden etkileyen bu afet karşısında, ilimizde hayat durma noktasına gelmiştir. Aynı zamanda bu depremde, kalecimiz Ahmet Eyüp Türkaslan’da vefat etmiştir. Henüz acılarımız taze ve yaralarımızı sarmakla meşgul durumdayken, futbol oynamak gibi bir düşünce içerisinde değiliz. Bu durumda şehrimizde futbol oynamaya uygun bir ortam da bulunmamaktadır. Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda, Federasyonu’na ligden çekilme talebimizi iletmiş bulunmaktayız." ifadelerine yer verildi.

"Futbol oynama şansımız yok"

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman yaptığı açıklamada şunları söylemişti, "5 gündür kulübe gitmemiştim. Hocalarımızı toparladım. Kulübümüzde altyapımız ve üst yapımız içler acısı. Kararımız ligden çekilme oldu. Kısa bir toplantı yaptık. Yazıyla da federasyona çekilme kararımızı bildirdik. Futbol oynama gibi bir şansımız yok. Bizzat çekilme kararı aldık. Ligde yokuz."

Türkiye Futbol Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Yeni Malatyaspor'la birlikte Adanaspor'un da ligden çekilmek istediğini belirterek, "Dün Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'yla bir görüşme gerçekleştirdik. Bugün de 1. Lig Kulüpler Birliği'yle görüşme yaptık. Spor Toto 1. Lig maçlarının da 3-4 Mart'ta başlaması kararı aldık. Eyüpspor'un bir erteleme maçı var, onu birkaç gün önce oynatma konusunda mutabık kaldık." açıklamasında bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...