Roy Hodgson'ın Zaha endişesi: "Korkarım gelecek sezon burada olmayacak"

Fenerbahçe'nin gelecek sezon için kadrosuna katmak istediği ve menajerini İstanbul'a getirdiği Wilfried Zaha'nın Crystal Palace'tan ayrılma ihtimali, İngiliz takımının çalıştırıcısı Roy Hodgson'ı derinden üzdü. Hodgson, Zaha'nın takımdaki geleceğiyle ilgili olarak "Korkarım gelecek sezon burada oynamayacak" diye konuştu.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 19.05.2023 - 16:57
Son Güncelleme: 19.05.2023 - 17:04
Zaha'nın ayrılığını açıkladı

'nin transfer etmek istediği ve menajerini İstanbul'a getirdiği Wilfried Zaha'nın durumuyla ilgili Teknik Direktörü 'dan önemli açıklamalar geldi.

"ZAHA SEZONU KAPATTI"

Hodgson, 9 yıldır formasını giydiği Crystal Palace ile sözleşmesi haziran ayında bitecek olan Zaha'nın geçen hafta Bournemouth maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle sezon sonuna kadar oynamasının mümkün görünmediğini söyledi. İngiliz hoca "Zaha'nın sakatlığı sandığımızdan daha ciddi görünüyor, bu yüzden korkarım ki bu sezon tekrar oynamayacak" diye konuştu.

🟡FENERBAHÇE HABERLERİ🔵

"KORKARIM ZAHA GELECEK SEZON BURADA OLMAYACAK"

Tecrübeli çalıştırıcı, 30 yaşındaki futbolcunun takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili soruya ise "Korkarım gelecek sezon burada oynamayacak ama her zaman umut edebiliriz. Görüşmelerin detaylarını bilmiyorum. Kulüp onunla görüştü ve temaslar devam edecekler. Ne kadar ilerlediklerini bilmiyorum. Bir Palace taraftarı olarak olarak tek umabileceğim, onun burada kalması, ancak size içeriden güncel bir bilgi veremem." ifadelerini kullandı.

"KALMASI İÇİN BİRÇOK SEBEP VAR"

Roy Hodgson, Wilfried Zaha'nın kalması için çeşitli sebepler olduğunu belirterek "Burası iyi bir kulüp, iyi bir takımımız var ve zayıflamak yerine güçleniyor. Gelecek sezonun bu sezondan daha iyi olmasını umuyorlar. Bunların hepsi Zaha'nın kalması için çok iyi sebepler. Ayrıca bu kulübün bir efsanesi olması da devam etmesi için başka bir teşvik olabilir. İstediğinde kalması için pek çok neden var ve kulübün ondan kalmasını istemesi için pek çok neden var." dedi.

İNGİLTERE PREMİER LİG HABERLERİ

28 MAÇTA 7 GOL, 3 ASİST

Wilfried Zaha bu sezon Crystal Palace formasıyla çıktığı 28 maçta 7 gol atarken, 3 kez de asist yaptı.

Sayfa Yükleniyor...